Almanya’da patlama! Gözaltına alınan şüphelinin evinde cansız beden bulundu

Yayın tarihi: 11 Mayıs 2023 Perşembe 7:46 pm - Güncelleme: 11 Mayıs 2023 Perşembe 7:46 pm

Almanya’da bir apartman dairesinde meydana gelen patlamada 10’u itfaiyeci olmak üzere 12 kişi yaralandı. Gözaltına alınan şüphelinin evinde cansız beden bulundu.

Almanya’nın batısındaki Ratingen kasabasında bir apartman dairesinde yaşanan patlamada iki polis memuru ve çok sayıda itfaiyeci yaralandı. Der Spiegel dergisi, dairede yaşanan patlamanın ardından şüphelinin gözaltına alındığını, ZDF kanalı patlamada iki polis, 10 itfaiyeci olmak üzere toplam 12 kişinin yaralandığını bildirdi.

Haber Global’in derlediğine göre Polis sözcüsü, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşanan olayla ilgili açıklamasında, polis ve itfaiye ekiplerinin yardıma ihtiyacı olan bir kişiye yardım etmeleri için gelen telefon üzerine apartmana gittiklerinde kapıda bir patlama meydana geldiği bilgisini paylaştı.

PATLAMANIN NEDENİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Patlama ile ilgili açıklama yapan eyalet polisi ve içişleri bakanlığı, patlamanın sebebinin henüz belli olmadığını, geniş çaplı bir polis operasyonu başlatıldığını duyurdu.

Olayın ardından başlatılan operasyonlar kapsamında bir şüpheli gözaltına alındı. Polisin Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamaya göre, polis memurları Ratingen’deki evine baskın yaparak şüpheli erkeği gözaltına aldı. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanlığı, şüphelinin evine baskın düzenleyen polisin evde bir ceset bulduğunu açıkladı.

Milano’da patlama!