Almanya’da ‘Eşcinsellik hastalıktır’ diyen Türk doktor görevden alındı

29 Nisan 2020 Çarşamba

Almanya’da kalp hastalıkları uzmanı Metin Çakır’ın sosyal medya hesabından eşcinselliği “hastalık” olarak nitelendirmesinin ardından görevinden alındığı belirtildi.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Karlsruhe’deki Helius kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Metin Çakır, sosyal medya hesabından, ”Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim” paylaşımında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın nefret söylemine sahip çıkan Erdoğan daha önce bakın ne demişti

HESABINI KAPATTI

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine, paylaşımını sildi ve hesabını da kapattı. Helius kliniğinden Alman medyasına yapılan açıklamada ise Çakır’ın görevden alındığı bildirildi.

Açıklamada, ”Çalışanımızla oturup geçici olarak görevden ayrılmasını kararlaştırdık. Tabib odası ile durumu inceleyip bir değerlendirmede bulunacağız. Kendisi 20 yıldır hastanemizde görev yapıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş hakkında suç duyurusu

“ERDOĞAN’IN DİNİ TEMSİLCİSİ”

Alman Bild Gazetesi ise olayla ilgili, ‘Erdoğan’ın dini temsilcisinden ilham aldınız mı?’ ifadelerine yer verdiği haberinde, salgın hastalıkların nedeni ile ilgili insanlık ve bilim dışı sözler sarfeden Ali Erbaş’tan ise” Aynı zamanda Almanya’da yüzlerce Türk imamının şefi olan dini otorite başkanı ‘Diyanet’” diye bahsetti.

Benzer Haberler