Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Dünya

Almanya Başbakanı Angela Merkel karantinaya girdi

merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle kendisini karantinaya aldı.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs testi pozitif çıkan doktoruyla temasta bulunduğu için önlem amacıyla karantinaya alındı.

Öte yandan Merkel, ülkede koronavirüsün yayılmasını engellemek için sokakta iki kişiden fazla kişinin sokakta gezmesinin kısıtlandığını açıklamıştı.

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Angela Merkel’e cuma günü koruyucu amaçla zatürre aşısı yapan doktorun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını, bir saat önce basın toplantısı düzenleyen Angela Merkel’in, toplantının ardından doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığından haberdar olduğunu belirtti.

Seibert, bunun üzerine Merkel’in evinde karantina kararı aldığını ifade etti.

Angela Merkel’in karantina günlerinde evinden çalışacağını bildiren Seibert, Başbakanın yakın zamanda koronavirüs testi yaptıracağını vurguladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugünkü basın toplantısında ülke çapında koronavirüsün yayılmasına karşı sosyal temasın en az 2 hafta süreyle daha da kısıtlanması gerektiğini açıklamış, aileler ve birlikte yaşayanlar hariç 2 kişiden fazlasının bir araya gelmesinin yasaklandığını duyurmuştu.

İtalya’da 651 kişi daha koronavirüsten öldü