Ali Mahir Başarır’ın “Beşli Çete” kitabı raflarda!

25 Şubat 2022 Cuma

Ali Mahir Başarır’ın “Beşli Çete” kitabı raflarda!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “Beşli Çete” isimli kitabı raflarda yerini aldı. Başarır ilk imza gününü TELE 1’de gerçekleştirdi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cengiz, Kalyon, Limak, Kolin ve MNG Holding’in aldığı ihaleleri ve yapılan yolsuzlukları konu aldığı Kırmızı Kedi Kitapevi tarafından basılan “Beşli Çete” isimli kitabı raflarda yerini aldı. Başarır, ilk imza gününü TELE 1’de gerçekleştirdi. İmza gününe TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da katıldı.

Başarır, kitabında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine de yer verdi:

“AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi, “Beşli Çete” aracılığıyla ülkemiz birikimlerinin büyük bir bölümüne yolsuzluk yoluyla el koymuş durumda. Örnek olması açısından kitapta detaylarıyla yer bulan temel bir veriyi sizlerle paylaşmak istiyorum: “Beşli Çete’nin 2021 yılı sonuna kadar kamudan aldıkları kamu ihale bedellerinin toplamı yaklaşık 150 milyar dolar civarında…

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Beşli Çete” kitabıyla, bu el koyma pratiğinin tarihsel bir dökümünü yapıyor. Türkiye ekonomi tarihi açısından da referans olacak içerikte bir çalışma sunuyor.”

Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı

 

Benzer Haberler