Ali Mahir Başarır ilk kez TELE1 ekranlarında açıkladı: Atatürk Havalimanı arazisini…

8 Aralık 2021 Çarşamba

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’dan TELE1 ekranlarında dikkat çeken bir iddia geldi. Başarır, Atatürk Havalimanı arazisinin Katar’a satılmak istendiğini söyledi.

Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programının bugünkü konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır oldu. CHP’nin Mersin mitingini ve asgari ücret tartışmalarını değerlendiren Başarır, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan anlaşmalara da ilişkin konuştu.

CHP’li Başarır’dan dikkat çeken bir iddia da geldi. “Bunu ilk kez TELE1 ekranlarında açıklıyorum” diyen  Başarır, Atatürk Havalimanı’nın arazisinin Katar’a satılmak istendiğini söyledi.

Başarır’ın söz konusu ifadeleri ise şöyle:

“Bugün ilk kez burada bir şey açıklıyorum: Atatürk Havaalanı’nın arazisini Katar’a satmak istiyorlar. İlk kez söylüyorum: Niye 3 saat Cumhurbaşkanı inceledi? Hangi Katar heyeti inceledi? Neyin değer tespiti yapıldı? Bakın memleket elden gidiyor, Katarlı bir adam gelmiş, hadsiz herif adını bile söylemek istemiyorum ‘Türkiye’nin ekonomisi kötü bakalım ne alacağız?’ diyor. Utanmaz herif sen batan geminin mallarını mı alıyorsun?”

Programın tamamını izlemek için tıklayın.

Benzer Haberler