Ali Kocatepe’de Nükhet Duru açıklaması: Benden intikam alıyor

Yayın tarihi: 1 Mart 2021 Pazartesi 11:17 am - Güncelleme: 1 Mart 2021 Pazartesi 11:17 am

Ünlü Besteci Ali Kocatepe, 3 bestesinin Nükhet Duru’nun “Hikayesi Var” isimli albümünde yer almasına önce izin verdiği ardından vazgeçtiği iddialarına ilişkin konuştu. Kocatepe, albüm projesi hakkında bilgilendirilmediği için izin vermediğini iddia etti.

Nükhet Duru’nun ‘Hikayesi Var’ albümünün hazırlık sürecini anlatan ‘Duru Olmak’ belgeseli, Netflix’te yayına girdi. Belgesel Duru hayranlarının beğenisini toplarken ünlü sanatçı ile besteci Ali Kocatepe de karşı karşıya geldi.

Belgeselde, Kocatepe’nin ‘Melankoli’, ‘Ben Sana Vurgunum’ ve ‘Benimsin Diyemediğim’ adlı bestelerinin albümde yer almasına önce onay verdiği, ancak Teoman ve Kenan Doğulu’nun performanslarını beğenmediği için iznini geri çektiği iddia edildi.

Albüm projesi hakkında önceden bilgilendirilmediği için izin vermediğini savunan Ali Kocatepe ise konuya ilişkin OdaTV’ye açıklama yaptı.

“BENDEN İNTİKAM ALIYOR”

Kocatepe, şöyle konuştu:

“Önce yanıt vermeyeyim dedim. Bir polemik içine girmeyeyim dedim. Ne var ki Nükhet bilinçli olarak ekibiyle birlikte düğmeye bastı. Amaçları beni kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak ve gündem yaratmak… Belgeselin yayınlandığı gün, tek taraflı röportajlarla yargısız infaz başlatıldı. Sözüm ona ben bestelerimin kullanılmasına önce izin vermişim, sonra da belgesel hazırlanmış bitmiş ama ben kalkıp iznimi geri çekmişim. Kesinlikle yalan. Önce soruyorum. İzin belgesi nerede? Gösteremezsin. Çünkü böyle bir izin yok. Olmayan şey nasıl geri çekilir? O zaman bu iftira niye?”

Konunun iki yıl öncesine dayandığını iddia eden Kocatepe, sözlerine şöyle devam etti:

“2 yıl önce Kelebek’in manşetinde bir haber… Nükhet Duru düetler albümü yapıyor ve benim üç bestem bu albümde yer alacakmış! ‘Melankoli’, ‘Ben Sana Vurgunum’ ve ‘Benimsin Diyemediğim’. Kendi bestelerimin de içinde olduğu bir projeyi, gazete haberi aracılığıyla öğreniyorum. Yine, ‘Ali’yi haberdar etmeye gerek yok. Kabul ettiririm’ düşüncesi. Ben tepki gösterince bin tane özür, gözyaşı… Mesajlar… Son bir fırsat verdim, ‘Şarkılarımı kimlerle okuyacaksan benimle paylaş’ dedim. Her şey bittikten sonra ortaya çıktı. Sonunda albüm bu üç şarkı olmadan çıktı. Şimdi bu belgesel aracılığıyla benden intikam almaya kalkıyor. Bu neyin kini, bu neyin öfkesi! Bana yazdığı utanç verici mesajlar telefonumda duruyor.”