Ali Koç yazısı yayımlanmayan Şansal Büyüka istifa etti

Yayın tarihi: 26 Nisan 2023 Çarşamba 10:21 am - Güncelleme: 26 Nisan 2023 Çarşamba 10:25 am

Şansal Büyüka, Ali Koç’a ilişkin kaleme aldığı yazısının yayımlanmaması sonrası Milliyet’ten istifa ettiğini açıkladı.

Spor yazarı Şansal Büyüka, Milliyet gazetesinde son kaleme aldığı yazının yayımlanmadığını, bu nedenle istifa ettiğini açıkladı. 343 Digital’de açıklama yapan Büyüka yazının Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Milliyet’te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan. İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi. Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış.

‘BELLİ Kİ YUKARIDAN GELMİŞ’

Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, Anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var. Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır’ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri… Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15’te istifa ettim.”

Ahmet Hakan’la tartışan Sevilay Yılman Habertürk’ten ayrıldı