Ali Koç bir tabuyu daha yıktı

21 Kasım 2018 Çarşamba

Yıllar sonra bir Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Trabzon’da statta maç izleyecek. Başkan seçildiğinden beri diğer kulüplerle iyi ilişkiler içinde olmaya özen gösteren ve 10 yıl sonra Galatasaray deplasmanında maç izleyen ilk Fenerbahçe başkanı olan Ali Koç, Trabzon‘da da karşılaşmayı statta takip edecek.
Haziran’da başkan seçilmesinden sonra diğer kulüplerle sıcak ilişkiler kurmaya gayret gösteren Fenerbahçe başkanı Ali Koç, pazar günü oynanacak Trabzonspor karşılaşmasını da tribünden seyrederek ilişkileri düzeltme yolunda adım atmak istiyor.
Bu sezon hiçbir deplasmanda takımını yanız bırakmayan Koç, Trabzon’da da bu rutini bozmayacak. Fenerbahçe’de başkan Koç ile birlikte tüm yönetim kurulu üyeleri de Trabzon’a giderek tribündeki yerlerini alacaklar.

FENERBAHÇE TARAFTARI ALINMAYACAK
Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu, 25 Kasım Pazar günü Medikal Park Stadı’nda oynanacak Trabzonspor-Fenerbahçe maçına sarı-lacivertli takımın taraftarının alınmayacağını açıkladı.

YILDIRIM, SON MAÇI OTELDE İZLEMİŞTİ
3 Temmuz 2011’den sonra Trabzonspor ile gerginleşen ilişkiler nedeniyle senelerce Trabzon’a gitmeyen eski başkan Aziz Yıldırım, bu yılın Ocak ayında oynanan maç için kente gitmiş ancak cezalı olduğu için mücadeleyi televizyondan takip etmişti.
Koç, Galatasaray mücadelesini de 10 yıl sonra Türk Telekom Stadı’nda izleyen ilk Fenerbahçe başkanı olurken, Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarında da Fenerbahçe başkan düzeyinde temsil edilmeye başlandı. (Kaynak: Hürriyet)