Bugün günlerden Ali İsmail Korkmaz… Atılan o son tekmeyi sakın unutma!

10 Temmuz 2019 Çarşamba

Bugün Ali İsmail Korkmaz’ın 19 yaşına takılı kaldığı gün. Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de esnaf ve polis tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün 6’ncı yıl dönümü.

Bir anaya, “Alişimi dövdüler tekmelediler, çok acı çekti yavrum, keşke kurşunla ölseydi oğlum” dedirttikleri günün yıl dönümü bugün. Bu ülke, Ali İsmail Korkmaz’a atılan ilk tekmeyi, son tekmeyi, hastahanede ilgilenmeyeni, ’emri ben verdim”diyen unutmadı, unutulmayacak.

19 yaşındaki üniversite öğrencisi olan Ali İsmail Korkmaz, esnaf ve polisler tarafından 2 Haziran 2013’te sopa ve tekmelerle acımasızca dövüldü. Saldırının ardından komaya giren Ali İsmail, 28 gün sonra 10 Temmuz’da hayatını kaybetti.

Kamuoyu ve ailesinin baskıları sonucu, silinmiş güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıkarıldı. Ali İsmail’e saldırdıkları belirlenen fırıncı İsmail ve Ramazan Koyuncu ile Muhammet Vatansever’e 6’şar yıl 8’er ay, Ebubekir Harlar’a 6 yıl 8 ay; polis memurları Mevlüt Saldoğan’a 10 yıl 10 ay, Yalçın Akbulut’a 10 yıl, Hüseyin Engin 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

ANMA TÖRENİ

Ali İsmail, katledilmesinin 6’ncı yılında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) düzenlediği anma etkinliği bugün saat 18.00’de Antakya Ekinci Mezarlığı’nda bulunan kabir ziyaretiyle başlayacak. Ziyaretin ardından saat 20.00’da Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenecek anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Moğollar Sahne Alacak.

Ali İsmail Korkmaz katledilmesinin 6’ncı yılında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak.

Kahpeler Ali İsmail Korkmaz’a karanlıkta saldırdı. ‘Vurmayın ölüyorum’ diye bağırdı! Durmadılar. Bir babaya bu tarifsiz acıyı yaşattılar.

Benzer Haberler