Ali Erbaş’ın Audi’si gitti!

Yayın tarihi: 17 Mayıs 2024 Cuma 11:44 am - Güncelleme: 17 Mayıs 2024 Cuma 4:04 pm

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Kamuda Tasarruf Paketi’ kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullanımında olan Audi A8 marka aracı iade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı ‘Kamuda Tasarruf Paketi’ sonrası Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullanımında olan Audi A8 marka makam aracı iade edildi.

Diyanet’ten yapılan açıklamada, “Başkanlığımız hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Diyanet’ten ‘AUDİ A8’ açıklaması: Kiralanıyor

Diyanet’ten yapılan açıklama şöyle:

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir.

17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta:

– Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

-Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.

-Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, būro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.

– Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.

-Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.

-Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.

-Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Kamuda Tasarruf Paketi’ kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullanımında olan Audi A8 marka aracı iade etti.

Kaynak: TELE1