Ali Babacan partisinin ismini Nisan ayında tescillemiş - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Ali Babacan partisinin ismini Nisan ayında tescillemiş

Yeni parti iddiaları ile gündeme gelen Ali Babacan’ın AKP’den istifa ettikten sonra kuracağı partinin ismini belirlediği hatta Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvurduğu iddia edildi.

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kurması beklenen partinin kulislerde ‘Huzur Partisi’ olabileceği iddia edildi.  Kulislerde Babacan’ın partisinin adı ile ilgili Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapıldığı konuşuluyor.

Flaş iddia! Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Ali Babacan yüzünden mi görevden alındı?

Milli Gazete’de yer alan habere göre; Ali Babacan’a yakın isimlerin parti ismi ile ilgili olarak AKP’den istifa ederken “Her konuda beyaz sayfalarla işe başmak gerekmektedir.” sözleriyle birlikte yaptığı yaptığı açıklamasında “İnsan hakları, özgürlükler, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü vazgeçilmez ilkelerimizdir. Amacımız ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak, Türkiye’yi hak ettiği güzel bir geleceğe ulaştırmaktır.” ifadelerinin kullanıldığı belirtilerek parti adının Huzur Partisi olabileceği iddia edildi.

Ali Babacan’ı ve yeni partiyi destekleyen AKP’li isimler belli oldu

Öte yandan Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın “Ali Babacan hareketinde son durum…” başlıklı yazısında yeni partiyle ilgili kulis aktarırken parti adının “Huzur Partisi olması önerisi var” diye yazarak “Özellikle parti içindeki 60 yaş üstü kuşaktan geliyor bu öneri” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Ali Babacan açıklaması

Huzur Partisi ile ilgili olarak ise 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası 18 Nisan’da Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapıldığı ortaya çıktı.

İşte o belge:

Advertisement