Ali Babacan: İddialar için savcılık süreçlerinin başlatılmaması çok vahim

7 Haziran 2021 Pazartesi

Ali Babacan: İddialar için savcılık süreçlerinin başlatılmaması çok vahim

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Sedat Peker’in iddialarının araştırılması için savcılık süreçlerinin başlatılmadığını belirterek, “Çok vahim bir durum” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı. Babacan, YouTube’tan yayınladığı videolarda çok sayıda isimle ilgili ciddia iddialarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’le ilgili soruya da yanıt verdi.

Babacan, “İddiaların muhatapları var. İçlerinde Cumhurbaşkanı’nın yakınları, pek çok bakan, belediyeler, vakıflar, gazeteciler, dernekler var. İddialar ortaya saçılmış ama araştırılması için savcılık süreçleri başlatılmamış durumda. Çok vahim bir durum” ifadelerini kullandı.

“Dürüst ve işin ehli kadrolar işin başına geçsin, bütün sorunlar hızla çözülür” diyen Babacan, şöyle devam etti:

“Türkiye, bir kabustan uyanma hızında iyileşebilir. Bütün bu problemlerin sebebi kötü yönetim. Siyasetçiler finansmanını kısmen de olsa yasa dışı yapılardan sağlamaya başlayınca, o yasa dışı yapıların önü daha da açılıyor. Ülke tam bir bataklığa gömülüyor. Devlette üç beş yerden maaş almalar çok yaygınlaştı. Benim sorumlu olduğum dönemde bana bağlı kurumlarda biz buna asla izin vermezdik. İş bulamayan ev gençleri var. Böyle bir yerde 3-5 yerden maaş almalar toplumsal adalet hissiyatını çok etkiliyor.”

Suç işaretlerini barındıran vahim ifşaatlar haftalardır gündemden düşmezken, suç örgütü lideri Sedat Peker yeni iddialar ortaya attı. Peker’in her pazar yayınladığı videolar 83 milyon için ‘sıradan’ hale geldi. Milyonların izlediği paylaşımlarda ortaya atılan iddialar hakkında bugüne kadar ne kapsamlı bir soruşturma başlatıldı ne de Ankara toplumun kafasındaki soru işaretlerini giderecek bir yaklaşım sergiledi.”

TIKLAYIN – Sedat Peker dizisinde 9. bölüm: İşte Peker’in son videosundaki iddialar

TIKLAYIN – Sedat Peker’den Alevilere saldırı iddiası

TIKLAYIN – Sedat Peker Suç Örgütü’ne bir operasyon daha

TIKLAYIN – Sedat Peker dizisinin 7’nci videosunda mekan değişti… İşte Sedat Peker’in son videosundaki iddialar

TIKLAYIN – Sedat Peker itiraf etti: AKP’li milletvekili rica etti Hürriyet’i ben bastırttım

TIKLAYIN – Sedat Peker’den 5. video! Soylu, Ağar ve Selvi için yeni iddialar

TIKLAYIN – Soylu: Birilerinin elinde operasyon elemanı mafya pisliği… Sedat Peker: Korumamı sen vermedin mi?

TIKLAYIN – Sedat Peker’den üçüncü video: Savaş açtınız

Benzer Haberler