Ali Babacan: AKP’ye verilen desteğin niceliği muntazam olarak düşüyor

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Ali Babacan: AKP’ye verilen desteğin niceliği muntazam olarak düşüyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan İstanbul’da gençler ile buluştu. Babacan, AKP’ye verilen desteğin düştüğünü ifade etti.

Gençlerle buluşmasında konuşan DEVA partisi lideri Babacan, “2018’den bu yana AK Parti’ye verilen desteğin niceliği muntazam olarak düşüyor. Niteliği daha hızlı düşüyor.” açıklamasında bulundu.

DAHA KÖTÜSÜNDEN KORKTUKLARI İÇİN AKP’YE DESTEK VERİYORLAR

Ali Babacan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“2018’den bu yana AK Parti’ye verilen desteğin niceliği muntazam olarak düşüyor. Niteliği daha hızlı düşüyor. İnsanlar bu partinin sorunları çözeceğini ve ülkeyi ilerleteceği için mi destek veriyor? Yoksa daha kötüsünden korktukları için mi destek veriyor? AK Parti’ye destek verenlerin önemli bir kısmı daha kötüsünden korktukları için destek veriyor. ‘Ben AK Parti’ye, Tayyip Erdoğan’a oy vereyim. O ülkenin sorunlarını çözecek’ diye bir şey yok.”

İNSANLARIN KAZANILMIŞ HAKLARI KAYBETMEYECEĞİNİ BİLMESİ LAZIM

“Üzerimizde çok büyük bir sorumluluk var. Hem sorunları çözme hem de temel haklar konusundaki kazanımları koruma güvenini vermemiz gerekiyor. İnsanların bu dönemde kazanılmış hakları kaybetmeyeceğini bilmesi lazım. Bundan emin olması lazım.”

GÜVENİ OLUŞTURDUĞUMUZDA İŞİMİZ KOLAYLAŞMAYA BAŞLAR

“Öyle konular var ki ekonomik krizle ölçemezsiniz. Diyelim ki dindar bir vatandaşın imam hatiplerle ya da başörtüsü meselesiyle ilgili hissiyatı… ‘Ekonomik kriz var, ben başka bir partiye oy vereyim’ demez. Bu konularda kendisini emin ve güvencede hissetmek ister. ‘Bu parti daha iyi iş çıkarabilir ve ülkenin sorunlarını çözebilir’ güvenini oluşturduğumuz anda işimiz kolaylaşmaya başlar.”

Ali Babacan TELE 1’de açıkladı: Bakanlar boş kağıda imza atıyordu

Benzer Haberler