Ali Aktaş, cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı

23 Nisan 2021 Cuma

Saadet Partili Ali Aktaş, “Ülkem için hayallerim ve endişelerim var. Bunları en gür şekilde siyaset kürsüsünden ifade edebilirim” diyerek Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ali Aktaş, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı. Aktaş, “Ülkem için hayallerim ve endişelerim var. Bunları en gür şekilde siyaset kürsüsünden ifade edebilirim” dedi.

“Ahlak, adalet, özgürlük, hakça paylaşılan ekmek ve ihtiram dolu bir Türkiye hayal ediyorum” diyen Aktaş’ın paylaşımı şöyle:

“Ülkem için hayallerim ve endişelerim var. Bunları en gür şekilde siyaset kürsüsünden ifade edebilirim. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı adaylığımı açıklamak istiyorum. Seçimlere 2 yıl var. Bu sürede Türkiye’ye dair vizyonumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ülkeme dair endişelerim var; adaletsizlikten çürümüş bir memleket, yandaş dayanışmasıyla yozlaşmış bir siyaset, genç kuşakları saran büyük bir umutsuzluk görüyorum. Cumhurbaşkanı adayı olmanın; hele kazanmanın zor olduğunu elbette biliyorum. Yapmak istediğim şey; siyasetin imkanları içerisinde fikirlerimi anlatmak ve kitlelere duyurmak için çalışmaktır. Özellikle genç kuşakların değişim umudunu büyütmeyi tasarlıyorum.”

“MUHALEFETİN ORTAK BİR ADAY ETRAFINDA BİRLEŞMESİNİ ÇOK ARZU EDİYORUM”

“Farklılıkları özgürleştirerek bir arada yaşamayı, hukuk devletini, kurumsallaşmış bir demokrasiyi, ekmeği hakça paylaşmayı, kendim için istediğimi başkası için de talep etmenin değerini; çıktığım bu yolda uygun siyaset kürsüsünden anlatmayı hedefliyorum. Ülkemizin bir iktidar değişimine çok ihtiyacı var. Muhalefetin kendi içerisinden çıkardığı bir ortak aday etrafında birleşmesini çok arzu ediyorum. Böyle bir aday çıkartıldığı zaman kendi adaylığımı sonlandırıp o isme iştiyakla destek olmaya da hazırım.

Başka Türkiye yok. Ve millet sadece iktidar destekçilerinden ibaret değildir. Üniversitede Anayasa Hukuku Hocamızın öğrettiği gibi ‘Millet, bizden önce yaşamış olanlar, halen yaşamakta olanlar ve gelecekte yaşayacak olanların toplamıdır.’ ”

ASİLTÜRK-ERDOĞAN İFTARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Aktaş, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte iftar yapmasına tepki göstermişti. Aktaş, “Asiltürk’ün Saadet’i saraya eklemleme çabası karşısında kendi hesabıma ‘yeni bir yol’ açmaya karar verdim. Mevcut düzeneğin bu açık pazarlık karşısında net bir tavır ortaya koyamamasını da yadırgıyorum. Saraya teslim olmak yok; yolumuzu tırnaklarımızla kazıya kazıya açacağız” demişti.

ALİ AKTAŞ KİMDİR?

Ali Aktaş, 1977 yılında Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Milli Gençlik Vakfı Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Saadet Partisi’nin değişik kademelerinde görev aldıktan sonra Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı.

Serbest avukatlık yapan Aktaş, evli ve dört çocuk babasıdır. Ali Aktaş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Antalya Belediye Başkan Adayı oldu.

Milli Gazete’de ‘Oğuzhan Asiltürk’ krizi: İşine son verildi

Benzer Haberler