Alex de Souza: Hayalleri olan çocuklar için geliyorum

6 Nisan 2021 Salı

Fenerbahçe’nin unutulmaz isimlerinden Alex de Souza resmen antrenör oldu. Sao Paulo’ya imza atan Alex, ilk açıklamasında, “Üç otobüs değiştirerek antrenmana giden bir çocukken, bugün Sao Paulo’ya tıpkı benim gibi hayalleri olan çocuklara yardım etmek için geri geliyorum” dedi.

Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Alex de Souza, Brezilya Ligi ekiplerinden Sao Paulo ile antrenör olarak anlaşmaya vardı. Sao Paulo U21 takımının teknik direktörlüğüne getirilen Alex de Souza, iki yıllık anlaşmaya imza attı. 43 yaşındaki eski futbolcunun yardımcılığını ise Brezilya’nın efsane futsal teknik direktörü Paulo César de Oliveira’nın yapacağı duyuruldu.

Alex de Souza, anlaşma sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Çocukken kafamda futbolla ilgili hayallerim her gün daha çok büyüyordu. Üç otobüs değiştirerek antrenmana giden bir çocukken, bugün Sao Paulo’ya tıpkı benim gibi hayalleri olan çocuklara yardım etmek için geri geliyorum” ifadelerini kullandı.

SAO PAULO BAŞKANI: BELKİ BİR GÜN A TAKIMIN BAŞINA GEÇER

Sao Paulo Başkanı Julio Cacares ise Alex ile yapılan anlaşma hakkında şunları söyledi: “Brezilya futbolunun son yıllardaki en önemli temsilcilerinden Alex’le sözleşme imzalamaktan gurur duyuyoruz. Onun gelişi, Sao Paulo Akademisi’nin ve futbol yapısının profesyonelleşmesi için çok önemli bir hamle… Akademi projesinde bu hamlenin çok önemli olacağına eminiz. Kim bilir, Alex belki bir gün A takımın başına geçer. Ondan çok şey bekliyoruz.”

Alex de Souza antrenör oldu