Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na Soylu’nun danışmanı Ali Arif Özzeybek atandı

3 Şubat 2023 Cuma

Aleviler tarafından tepkiyle karşılanan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Arif Özzeybek atandı.

Cemevlerini ibadethane olarak kabul etmeyen AKP iktidarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kurdu.  Alevilerin yoğun tepkiyle karşıladığı düzenleme ile cemevleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlandı.

Tepki çeken Cemevi düzenlemesi Resmi Gazete’de!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na İçişleri Bakanı Danışmanı Ali Arif Özzeybek’i atadı.

Ali Arif Özzeybek’in sosyal medya hesabından ‘Süleyman Soylu candır” notuyla paylaştığı fotoğraf

Alevi derneklerinden Erdoğan’ın cemevi açıklamalarına yanıt!

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİMDİR?

1964 yılında Ankara doğan Ali Arif Özzeybek, 1991 yılında ABD’de İmplant Eğitimi aldı.

1996 yılında Texas üniversitesi Periodontoloji bölüm başkanı olan Prof.Dr.Roland Meffert ile birlikte ICOI Meffert Implant Enstitüsünü kurdu.

1995 yılında Dr.Özzeybek Texas Üniversitesi diş hekimliği fakültesi ile Roland Meffert Implant Enstitüsü arasında bilimsel kültürel değişim programı anlaşmasını imzaladı.

1997 yılında Junior Chamber ile Hürriyet gazetesinin iş birliği ile düzenlenen Yılın En Başarılı Gençleri yarışmasında “Bilimsel Önderlik” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genci seçilmiş olup Dünyanın en başarılı gençleri yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

2010 yılında ICOI Avrupa kongresi 2014 yılında Dünya Kongresi başkanlığını yaptı. ICOI ‘ın İmplant Dentistry Dergisinde 2009-2014 yılları arasında Editoral Reeview Booard ‘da görev aldı.

2004 yılında akademisyen, siyaset bilimcilerle beraber Gelecek Bilimi Derneği’ni kurmuş ve derneğin başkanlık görevini üstlendi.

Halen aktif olarak klinikte ekibi ile beraber diş hekimliği tedavileri, implant ve yumuşak doku cerrahisi uygulamaları hizmeti veren Dr Ali Arif Özzeybek, evli ve iki çocuk babasıdır.