Alaattin Çakıcı’ya 700 araçlık konvoy mu eşlik etti? Jandarma’dan açıklama

18 Nisan 2020 Cumartesi

Alaattin Çakıcı’ya 700 araçlık konvoy mu eşlik etti? Jandarma’dan açıklama

AKP ve MHP oylarıyla kabul edilen yeni infaz düzenlemesi kapsamında serbest bırakılan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın tahliyesi sırasındaki araç konvoyu tartışma konusu oldu.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı, yeni infaz düzenlemesi kapsamında tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Sincan F Tipi Cezaevi’nden tahliyesi sırasında görülen ‘700 araçlık konvoy’la ilgili açıklama yaptı.

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın avukatından açıklama

Hükümlülerin koordineli ve sorunsuz bir şekilde tahliye edildikleri belirtilen açıklamada “Görüntülerde yer alan araçlar, tahliye faaliyetlerinde görevlendirilen ve mesaisi biten kolluk mensupları ile kampüste çalışan memurlara aittir” ifadelerine yer verildi.

Cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı’dan ilk açıklama: Erdoğan ve Bahçeli’ye teşekkür etti

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsüne ulaşımı sağlayan yol üzerinde 4 kilometre ötesinden başlamak suretiyle 3 ayrı kontrol noktası oluşturulmuştur. Bu kontrol noktası ile cezaevi arasında kalan bölgede ikamet edenler ile cezaevinde görevli olanlar dışında hiç kimse bölgeye alınmamıştır. Hükümlülerin tahliyesi esnasında basında yayımlanan araç konvoyu görüntüleri dikkat çektiği anlaşılmaktadır. Görüntülerde yer alan araçlar, tahliye faaliyetlerinde görevlendirilen ve mesaisi biten kolluk mensupları ile kampüste çalışan memurlara aittir. Hükümlülerin tahliyeleri, hiçbir hükümlü şahıs/gruba ayrıcalık tanınmadan emniyetli bir şekilde ikametlerine ulaşmaları hedeflenecek bir plan doğrultusunda tüm komşu il valilikleri ile koordineli olarak sorunsuz icra edilmiştir/edilmektedir.”

Tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ilk kez görüntülendi

Benzer Haberler