Al-Musrati’nin oynamama nedeni Santos çıktı

Yayın tarihi: 15 Nisan 2024 Pazartesi 12:05 pm - Güncelleme: 15 Nisan 2024 Pazartesi 12:05 pm

Beşiktaş’ta 12 milyon euro bonservisle transfer edilen Al-Musrati’nin oynamamasının nedeninin teknik direktör Fernando Santos olduğu öğrenildi.

Beşiktaş, transfer çalışmalarının son gününde Legia Varşova’dan Ernest Muçi ve Portekiz ekibi Braga’dan Al-Musrati’yi renklerine bağlamıştı. Kara Kartal, Musrati için 12 milyon euro ödemiş ve kulüp tarihinin en pahalı transferini gerçekleştirmişti.

Beşiktaş’ta Fernando Santos dönemi sona erdi

SADECE 19 DAKİKA

Muçi performansıyla kısa sürede beğeni kazansa da Al1-Musrati camiada soru işareti yarattı. Libyalı oyuncuyu, Fernando Santos, Başakşehir karşısında 71. dakikada oyuna almış, Samsunspor mücadelesinde ise tecrübeli isme hiç süre vermemişti. Yaşananlar sonrasında ise kamuoyunda, ‘Musrati neden oynamıyor?’ sorusu sorulmaya başlanmıştı.

“ÇEVRE KONTROLÜ YOK”

Normalde Fernando Santos’un, Libyalı oyuncunun transferine, “Kendisini iyi tanıyorum. Çevre kontrolü yok. Oyunu iki yönlü oynama özelliğine sahip değil” sözleriyle karşı çıktığı ancak buna rağmen alınmasına tepki olarak 28 yaşındaki oyuncuyu yedeğe çektiği bildirildi.

İLK 11’E GEÇECEK İDDİASI

Santos’un ayrılmasıyla birlikte deneyimli orta sahanın geleceği merak ediliyor. Sezonun kalan bölümünde Beşiktaş’ı çalıştıracak olan Serdar Topraktepe’nin, yıldız oyuncuyu 11’de oynatması bekleniyor.

Kaynak: TELE1