Akşener’e provokasyon! Arbede çıkınca ilçeden ayrıldı

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2021 Perşembe 2:00 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 Perşembe 5:38 pm

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir grubun tepkisi ile karşılaştı. Akşener, “PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz?” diye soran bir kadına, “Ezan saati iftira ediyorsunuz. Ayıp ayıp, sizi Allah’a havale ediyorum. Megri Megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan” diye tepki gösterdi. Akşener, bir süre sonra ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atan bir grubun protestosuyla karşılaşınca ilçeden ayrıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’deki ilk ziyaretini İkizdere ilçesinde gerçekleştirdi. Cengiz İnşaat tarafından işletilmek istenen İşkencedere’deki taş ocağına karşı direniş gösteren köylülerle buluştu. Köylüler tarafından alkışlarla karşılanan Akşener, yöre halkının sorunlarını dinledi.

Akşener’e provokasyon girişimi sonrası Kılıçdaroğlu’ndan çarpıcı mesaj

“GRUP TOPLANTISINDA SİZDEN ÖĞRENDİKLERİMİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIM”

Bölgeye geliş nedenini anlatan Akşener, “Bu gün buraya çok önce kapanma esnasında demiştim ki itirazlarını dile getiren kadınlarımızla görüşmeye gideceğim. Bugün o nedenle buradayız. Ben buraya onlar adına konuşmaya gelmedim. Sadece ziyaret edip, benim aracılığımla onların dertlerini, sizin üzerinizden kamuoyuna bir kere daha paylaşılmasını sağlamaya geldim. Onları dinleyeceğiz, Benim yöntemim şu 20 Ocak 2020’den beri esnafları geziyorum, sizin gibi dertleri olan insanlarla görüşüyorum. Orada partime oy istemiyorum, kendi propagandamızı yapmıyorum. Sadece sizin dertlerinizi dinliyoruz, sonra onu kamuoyuna mal ediyoruz. Şu andan itibaren sustum siz konuşacaksınız. Onu öğreneceğiz, ben sizin derdinizi de çarşamba günü grup toplantısında sizden öğrendiklerimi kamuoyuyla paylaşacağım” dedi.

Akşener’den Erdoğan’a yanıt: Helal paraya ihtiyaç duyduğunda bana mahkeme açıyor

“SİZİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM, AYIP AYIP..”

Akşener’in İkizdere’deki esnaf ziyareti esnasında ise yanına yaklaşan bir kişi, “PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?” dedi. Akşener ise, “Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Ayıp ayıp, sizi Allah’a havale ediyorum. Meral Akşener’e diyorsunuz. Megri Megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan” diye tepki gösterdi.

AKŞENER’E İKİNCİ PROTESTO

Ziyaretlerini sürdüren Akşener, bir süre sonra ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atan bir grubun protestosuyla karşılaştı. Polis ekiplerince kısa süreli müdahalede bulunulan grup, bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Akşener’in yanına gelen yaşlı bir amca ise “Hoş geldiniz Meral Hanım. Canımız sana kurban. İktidara dönünce kurtulacaksınız” diyerek sevgi gösterisinde bulundu. Akşener alkışlarla yaşlı amcaya karşılık verdi.

İLÇEDEN AYRILDI

Polisin araya girmesiyle gerginlik sonlanırken, Akşener, tepkiler üzerine esnaf ziyaretini iptal ederek ilçeden ayrıldı. Akşener, taş ocağına karşı çıkan Cevizlik ve Gürdere Köyü halkı ile görüşmek üzere alana gitti.

ÇAYELİ İLÇESİNDE DE GERGİNLİK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İkizdere ilçesindeki programlarının ardından Çayeli ilçesine geçti, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bu sırada Akşener’e tepki gösteren bir grup ile partililer arasında sözlü gerginlik yaşandı. Polis iki grubun arasına girerek önlem aldı.

Polisin uyarısı ile tepki gösteren grup alandan ayrıldı. Esnaf ziyaretlerini tamamlayan Akşener, Trabzon’a hareket etti.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çayeli’ne de bunları göndermişler provokasyon için.
Yetti mi? – Hayır. Size kötü bir haberim var: Kendi memleketinizde de bitiksiniz, gözlerimiz ile gördük.” ifadelerini kullandı.