Akşener’den HDP açıklaması

4 Mart 2021 Perşembe

Akşener’den HDP açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir vatandaşın HDP’nin kapatılmasıyla ilgili bir sorusu üzerine, “Siz Meral Akşener’den, PKK’ya yandaş, terör iltisaklıları ile yan yana gidiş beklerseniz, zaten ben bu işi bırakıp gideyim” dedi.

HDP’nin kapatılması ve fezleke tartışmaları sürerken, İYİ Parti’nin tavrının nasıl olacağı ise merak konusu. Partililerle Eskişehir’in Alpu ilçesindeki bir kasabı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bir vatandaş, HDP’nin kapatılması tartışmalarını nasıl değerlendirdiğini sordu. Esnafın, “Mehmetçiklerimizin çektiği çileyi gözünüzün önüne getirin lütfen. Siyasi parti kapatmak doğru bir şey değil ama kapanması gerekiyorsa kapanması gerekiyor” sözleri üzerine Akşener, şunları söyledi:

“Benim şu anda Türkiye’de problemli gördüğüm alan şu, hiç kimsenin PKK ile ilgili olarak, PKK ile iltisaklı herhangi kişi, kurum ya da organizasyonla alakalı olarak bu ülkede hiç kimsenin toz zerresi kadar, iltisaklılar haricinde, Türk’ünün de Kürt’ünün de kafasında tereddüt olmadığına inanıyorum, birincisi bu. İkincisi, burada yanlış olan şu, sizin bu soruyu bana soruyor olmanıza sebep olan yanlış şu, siz Meral Akşener’den, PKK’ya yandaş, terör iltisaklıları ile yan yana gidiş beklerseniz, zaten ben bu işi bırakıp gideyim.”

” ‘NİYE KAPATIYORSUNUZ, NİYE KAPATMIYORSUNUZ’ DİYE BİR CÜMLEM DE YOK”

Geçmişte İçişleri Bakanlığı yaptığını hatırlatan Akşener, “Dolayısıyla İçişleri Bakanlığı yaptığım süre içerisinde, kısa bir süreydi ama ilginç bir dönemdi, benimle ilgili kardeşim ne ekonomik, ne bu terör mücadelesine yönelik, ne hırsızlık, ne yolsuzluk, ne israfa dair şu kadarcık bir şaibe çıkmadı. Ama bugün benim, HDP’nin kapatılıp kapatılmaması konusunda da ‘niye kapatıyorsunuz, niye kapatmıyorsunuz’ diye bir cümlem de yok” ifadelerini kullandı.

Akşener, esnaf ziyaretlerinin amacını anlatarak, “Bak ben 28 Şubat’ın Meral Akşener’iyim. Allah’tan başka kimseden korkmadım. Benim partim ve benden de bu ülkeye zararlı bırak kelimeyi, harf çıkmaz” diye konuştu. Esnaf ziyaretlerini sürdüren Akşener, vatandaşlarla da sohbet etti.

NE OLMUŞTU?

Akşener partisinin fezlekelerdeki tavrına ilişkin, “Merak ediyorlarmış İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış? Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net” demişti.

Akşener, HDP’lilerin fezleke oylamasında ne yapacaklarını açıkladı

Benzer Haberler