Akşener’den Erdoğan’a: Getir sandığı helalleşelim

14 Mayıs 2021 Cuma

Akşener’den Erdoğan’a: Getir sandığı helalleşelim

İYİ Parti lideri Meral Akşener, pandemide zora düşen esnaf ve emekçilerden ‘helallik’ isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim” diye seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mayıs’ta kontrollü normalleşmeye geçileceğini açıklarken kullandığı “Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan’ın sözlerine Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Akşener, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Erdoğan sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim.”

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP teşkilatı ile video konferans yoluyla yaptığı bayramlaşmada konuşmasında “Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘normalleşme’ açıklaması

Benzer Haberler