Akşener OHAL tartışmalarına son noktayı koydu

15 Aralık 2021 Çarşamba

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara seslendi. Akşener ohal iddiaları için “OHAL ilan edilsin, sermaye kontrolü yapılsın’ deniliyor, yok öyle şey.” dedi.

Esnafları ziyaret edip dertlerini dinleyen Akşener, karşılaştığı sorunların çözümü için geziler yaptığını dile getirdi. Çok düşük emekli maaşlarıyla insanların geçim derdinde olduğunu söyleyen Akşener, şunları da ekledi:

“5 maaş alan danışmanlar varken, 1600 lira emekli maaşı alan bir insan nasıl geçinir? Bunların konuşulmasını sağlamak için yollardayım. Sizin derdiniz konuşulur, bunlara çözüm üretilirse vatandaş kazanır. Bir restoran, müşterisine birinci sınıf hizmet üretirse kazanır. Yani rekabet hizmet ürettirir. Siz seçmensiniz. Bizim isteğimiz seçmenin velinimet olması. Seçmen velinimet olunca herkes buraya gelir.”

OHAL İLAN EDİLSİN DENİLİYOR, YOK ÖYLE ŞEY”

Meral Akşener, ekonomik sıkıntılar nedeniyle OHAL tartışmalarının olduğuna değinerek, “‘OHAL ilan edilsin, sermaye kontrolü yapılsın’ deniliyor, yok öyle şey. Bu can bu bedende oldukça sizin üzerinizden rant elde ettirmeyeceğim. Sizin haklarınızın elinizden alınmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından ilçe esnafını ziyaret eden Akşener, beraberindekilerle daha sonra Afşin ilçesine hareket etti.

Meral Akşener’den AKP’ye dolar tepkisi

 

 

Benzer Haberler