Akşener: Kılıçdaroğlu önerime hiddetlenip ayağa kalktı

Yayın tarihi: 5 Mart 2023 Pazar 4:22 pm - Güncelleme: 5 Mart 2023 Pazar 4:22 pm

Altılı Masa’dan ayrılan ve Millet İttifakı’nı sert sözlerle hedef alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 Mart’taki toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, “O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk. Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış.” dedi.

Altılı Masa’dan ayrılan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, gazeteci Candaş Tolga Işık’a yeni açıklamalarda bulundu.

Işık’ın aktardığına göre Akşener, 2 Mart’ta gerilim yaşanan toplantıya ilişkin, “İsterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim’ dedim, Kılıçdaroğlu bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı” dedi.

Candaş Tolga Işık sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Son 6’lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı: “O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk. Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış.

Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey’in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince ‘Bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor. Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim’ dedim. Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim+”Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı” dedi.”

Müjdat Gezen’den masadan kalkan Akşener’e mektup! “Üslubu hiç yakışık olmadı”