Akşener: Haram zıkkım olsun

13 Mayıs 2022 Cuma

Akşener: Haram zıkkım olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karaman’da esnafla buluştu. Akşener, “Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaret için Karaman’a gitti. Akşener ziyareti sırasında Saray’a seslenerek “Okula aç giden öğrencilerimiz, çocuklarımız var bizim. Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar.” dedi.

“AYIPTIR BE GÜNAHTIR”

Akşener Saray’a yönelik eleştirilerinde şu ifadeleri kullandı:

Eğer o dükkanların içindeki hayatların dertlerini duyar ise biraz evvel buraya gelirken Çumra’da durduruldum. Bir besici kardeşim ağlayarak dedi ki ‘anaları kesmeye gönderiyoruz.’ Yani gebe inekleri kesmeye gönderdiğini söylüyor. Ayıptır be günahtır. Diyor ki ‘hiçbir destek olmadı ama buna karşılık o zamlar neticesinde bir lira zam geldiyse 30 lira yeme gelen zam sebebiyle ben bizim gibiler anaları yani gebe inekleri kesime gönderiyoruz.’ Bunu duyduğunuz zaman çözmek zorundasınız. Çözmek zor iş.

O zaman Türk Telekom’un 24 milyar lirasını Haririlerin cebine koyamazsınız. EYT’lilerin meselesini çözmek zorunda kalırsınız. Atanamayan öğretmenlerin derdiniz çözmek zorunda kalırsınız. Buğdayına ekme ayında yani ilk başta ekildiği zaman gübre atamayan çiftçimizin ‘bari nisan da atalım, bize destek olsun’ dediği gübreyi ücretsiz çiftçinin eline vermek zorunda kalırsınız. Ama o zaman beş müteahhidinizin vergisini silemezsiniz. Bir ağızda silinen verginin karşılığı o gübrenin bedava çiftçiye verilmesi demektir. Hariri’nin cebine konulan 24 milyar lira ile bir yıl boyunca 15 milyon 100 bin ilkokuldan lise sona kadar olan öğrencilerimize sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verirsiniz. Ama o çocukları biliyor musunuz? Okula aç giden öğrencilerimiz, çocuklarımız var bizim. Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar.

Taciz iddiası Ümit Özdağ’ı kızdırdı: Akşener’den cevap bekliyorum

Benzer Haberler