AKP’yi topa tuttu! İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba istifa etti

28 Mart 2022 Pazartesi

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Kaba, gerekçe olarak AKP’nin ‘adaletten uzaklaştığını’ söyledi ve ‘makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliğini’ örnek gösterdi.

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kaba, gerekçe olarak AKP’nin ‘adaletten uzaklaştığını’ söyledi ve ‘makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliğini’ örnek gösterdi.

AKP’li isimden partiden istifa eden Amine Cansu Kaba’ya ahlaksız sözler

AKP Üsküdar Kadın Kolları yönetiminde görev yapan, Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı olarak çalışan ve Üsküdar ile İBB Meclis üyesi Amine Cansu Kaba, partisinden istifa etti.

Kaba, istifasının gerekçesini şöyle açıkladı:

“19 yaşında, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim; adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve ‘bu kadarı da olmaz’ dediğimiz yanlışlardır.”

İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

İBB’de 2019’da yeni dönemin ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Ekrem İmamoğlu yönetiminde gerçekleşmişti. Meclis gündemindeki, başkan vekilleri, katip ve encümen üyelerinin seçiminin yapılabilmesi için en genç meclis üyelerinden Amine Cansu Kaba ve Kübra Nur Uslu’yu geçici divan katibi olarak seçen İmamoğlu, onları kürsüye çağırarak söz hakkı vermişti.  Amine Cansu Kaba da yaptığı konuşmada, AKP’Lİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinden alıntı yaparak teşekkür etmişti.

Benzer Haberler