AKP’nin ‘Saray kampanyası’ bir kişiye özel çıktı!

22 Eylül 2020 Salı

AKP’nin Rize Çayeli İlçe Başkanlığı’nın “Saray ziyareti” kampanyasının sadece bir kişi için geçerli olduğu belirlendi. İlçe başkanlığı, 16 bininci üyeyi Saray’a götürecek.

AKP’nin Rize Çayeli İlçe Başkanlığı’nın, tartışma yaratan “külliye ziyareti” kampanyasının sadece bir kişi için geçerli olduğu belirlendi. İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı sarayına, ilçeden AKP’ye kaydını yaptıran 16 bininci üyeyi götürecek.

AKP’de ‘Saray’ ödüllü üye kampanyası

MUHALEFETTEN TEPKİ GELDİ

AKP’nin Çayeli’nde düzenlediği ‘külliye ziyaretli’ üye kampanyası tartışma yarattı. Sosyal medyada çok tartışılan kampanyaya muhalefet partilerinin sözcüleri de tepki gösterdi.

16 BİN ÜYEYE ÖZEL OLACAK

AKP’nin Çayeli’ndeki kampanyasının yeni üye olacak her kişiye değil sadece 16 bininci üyeye özel olacağı bildirildi. 44 bin nüfuslu Çayeli’ nde AKP’nin kayıtlı 15 bin 827 üyesi bulunuyor. Buna göre, Çayeli’nde 173 kişi daha kayıt yaptırırsa ilçe başkanlığı 16 bininci üyeyi Külliye’ye götürerek bir gün geçirmesini sağlayacak.

Çayeli İlçe Başkanlığı’nın ilanında “18 yaşını dolduran medeni ve siyasi haklarını kullanma ehliyetine sahip bulunan her Türk vatandaşı siyasi parti üyesi olabilir” ifadeleri kullanıldı.

Turgay Yıldız AKP’nin Saray kampanyasını tiye aldı

 

Benzer Haberler