AKP’nin ‘parti devleti’ anlayışının son örneği Bakan Kurum’dan geldi

4 Mayıs 2021 Salı

Elazığ’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında düzenlenen ‘Ko­ordinasyon toplan­tısı’nda AKP’liler Bakan Kurum’un sağında, bürokrat­lar ise solunda olacak şekilde oturdu. Toplantıya sadece AKP’liler katıldı.

 

Parti devleti al­gısına yol açan son örnek, Elazığ’dan geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında “Ko­ordinasyon toplan­tısı” düzenlendi.

Toplantıya, üst düzey bürokratlar, kurumların il mü­dürleri, Valilik temsilcilerinin yanı sıra AKP’liler de tam kadro katıldı. Muhalefetten kimsenin olmadığı toplantı masasında AKP’liler Bakan Kurum’un sağında, bürokrat­lar ise solunda dizildi.

Top­lantıya TOKİ Başkanı, İller Bankası Genel Müdürü, Ba­kan Yardımcısının yanı sıra AKP milletvekilleri ile AKP İl, ilçe ve belde Başkanları ile AKP’li belediye başkanları katıldı. CHP İl Başkanlığı ise kendilerine her­hangi bir davetiye gelmediğini bildirir­di.

Bakan Kurum’la birlikte grup, tam ka­panma kuralını hiçe sayarak Elazığ ve ilçelerinde denetime çıktı. Partinin yeni binasında toplu poz verdiler. İl Başkanlı­ğı yapılan denetimi de “Sivrice ilçemizdeki TOKİ konutlarında incelemelerde bulunduk” diyerek duyurdu.

Alkol satan esnafa gözaltı!

Benzer Haberler