AKP’nin masasındaki son anketi açıkladı

10 Mayıs 2022 Salı

AKP’nin masasındaki son anketi açıkladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen katıldığı televizyon programında partisinin yaptırdığı son anketi açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen A Haber’de yayınlanan Sebep-Sonuç programında Melih Altınok’un sorularını yanıtladı. Daha önce de anket sonucuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şen, AKP’nin elindeki son anket sonucunu da paylaştı. Şen bir önceki açıklamasında AKP’nin oy oranını yüzde 36 olarak duyurmuştu.

Sözlerine, “Biraz düşüş yaşadık” ifadeleriyle başlayan Şen’in son açıklamaları:

“yüzde 40’ı geçecek ondan eminim. Bizim analizlerimiz yüzde 45’i hatta yüzde 46’yı gösteriyor. Tabii bizim hükümet olarak gerekenleri yapmamız lazım. Bunların başında enflasyonu dizginlemek geliyor.

ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞA VURGU

Vatandaşımız bunların sebebini biliyor. Koronavirüs ekonomileri vurdu. Bu bizi de etkiledi. Biz her şeyi enerjiyle yapıyoruz. Kömürün, doğal gazın fiyatı yükseldi. Bunlar 2 kattan 10 kata kadar artış gösterdi. Bunların dünya ekonomisine haliyle ülkeler ekonomisine yansımaması imkansız. Vatandaşımız bunun sebebini biliyor. Biz kendi ödevimizi yaparsak seçmen bize destek veriyor. Ve biz bu gelişmeleri seçimden önce halledeceğiz diyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri de enflasyon düşecek. Biz verdiğimiz sözleri tutarız.”

MetroPOLL’den son anket! Seçmenin yüzde 72’si inanmıyor

Benzer Haberler