AKP’nin kurucuları arsındaydı… O da Babacan’a desteğini ilan etti: ‘Yola çıktıklarını bıraktılar’

8 Ağustos 2019 Perşembe

AKP’nin kurucuları arsındaydı… O da Babacan’a desteğini ilan etti: ‘Yola çıktıklarını bıraktılar’

Ahmet Edip Uğur, AKP’den seçildiği Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden 2017’de istifa ettirilmişti. AKP’nin kurucuları arasındaydı. Milletvekili, belediye başkanıydı… Ali Babacan’a desteğini ilan etti.

Yeni parti için hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan’ın, kadroyu kısa zamanda oluşturacaklarını açıklaması siyaseti hareketlendirdi. Babacan’ı desteklediğini belirten eski AK Parti Milletvekili ve eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var” dedi.

AKP’yi eleştiren Uğur, “Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor” dedi.

“AK PARTİ KURULUŞ İLKELERİNİ KAYBETTİ”

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre; AKP  eski Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Tarafsız Haber Ajansı’na konuştu. Babacan’ın açıklamasını değerlendiren Uğur, şöyle dedi:

Ali Babacan çok değerli, başarılı bir bakandı. Kamuoyunda iyi bir ismi var, dürüst, işten anlayan birisi. Babacan’ı destekliyoruz. Kendisi başarılı bir insan. Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var. Ben de kurucuyum, AK Parti’nin kurucu Balıkesir il başkanıyım. Üç dönem milletvekiliyim, 7 yıl Genel Başkan Yardımcısıyım, 13 yıl Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiyim, belediye başkanıyım, 17 yıl bilfiil AK Parti’ye hizmet vermiş, bu işin başında yola çıkmış bir kimseyiz ama maalesef AK Parti kuruluş ilkelerini kaybetti.

‘Yeni parti’ gelişmesinde AKP kulislerini rahatsız eden flaş iddia

 

“YOLA ÇIKTIKLARINI BIRAKTI, YOLDA BULDUKLARIYLA DEVAM EDİYOR, O DA GİTMİYOR”

Nereden nereye geldi, ortada, başarılı belediye başkanlarını anti demokratik bir şekilde hukuksuz istifa ettirdi, ne oldu, İstanbul’u, Ankara’yı kaybetti. AK Partili seçmen de artık konuşmaya başladı.

Kurucu ayarlarına dönemez, yeni bir kuruluş bekleniyor, halk bekliyor. Ben de Babacan’ı takdir ediyorum. Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor.

 

Gül’ün yeni partideki hamlesi Erdoğan’ı kızdıracak

 

“TEHDİTLER KATLANACAK BOYUTTA DEĞİL” DİYEREK İSTİFA ETMİŞTİ

Ahmet Edip Uğur, AKP’den seçildiği Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden 2017’de istifa etmişti. Uğur istifa açıklamasında “Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir.” demişti.

Benzer Haberler