AKP’nin hazırladığı animasyonda ‘yere düşen maske’ unutuldu

7 Mayıs 2021 Cuma

AKP’nin ‘Yalan Üretim Merkezi’ videosuyla tekrar gündem olan ‘Ambulans uçaklar yandaşlar için kullanılıyor’ iddiasına ilişkin İsveç’ten Türkiye’ye getirilen hastanın nakledilme görüntülerinin tamamını dikkat çeken CHP’li Fikret Şahin, “Görüntülerin sansürlenmemiş hali izlendiğinde siyasi reklam ortada. Yürüyerek gelen hasta apronda soyunuyor, yere düşen maske alınıp çocuğa takılıyor” dedi.

AKP’nin sosyal medya hesabından paylaştığı “Yalan Üretim Merkezi” adlı animasyonuna ilişkin tartışmalar devam ederken CHP’nin videoya verdiği “Ambulans uçaklar yandaşlar için kullanılıyor” iddiası yeniden gündeme geldi.

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre AKP’nin videosunda da yer alan “Ambulans uçaklar yandaşlar için kullanılıyor” iddiasına ilişkin olarak, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, geçtiğimiz yılın nisan ayında ambulans uçakla İsveç’ten Türkiye’ye getirilen Emrullah Gülüşken’in nakil sürecine ilişkin görüntülere dikkat çekti.

“YERE DÜŞEN MASKE ÇOCUĞA TAKILIYOR”

AA’nın sadece bir bölümünü servis ettiği videolara ulaştıklarını söyleyen Şahin, “Malmö’de havalimanına binek otomobille gelip, yürüyerek sedyeye uzanna hastanın damar yolu açık değil. Yanında tıbbi ekip yok. Yere düşen maske alınıp çocuğa takılıyor. Türkiye’nin hiçbir yetkilisi yok ama UİD adlı AKP’nin reklamını yapan dernek işin içinde. Bu görüntüler, Türkiye’ye yansıtılmadı. Ankara’da uçağı karşılamak için sıra sıra dizilen ambulanslar izletildi. İsveç’teki görüntüler uygunsuz bulunmuş olacak ki AA bunların sadece çok küçük bir kısmını servis etti.” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL İŞ ÇIKARDIN”

Şahin, bir hekim olarak videoları izlediğinde devlet ciddiyetinden uzak bir hasta transferi gördüğünü belirterek “Uçak hareket ettikten sonra hasta için çağrı yapan kızı Leyla Gülüşken’e ‘Çok güzel iş çıkardın, aferin sana deniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Emrullah Gülüşken’in büyük kızına Covid tanısının Türkiye’de konulduğunu söylemişti. İsveç’te Gülüşken ailesi ile birlikte havaalanında olan biteni paylaşan restoran işletmecisi Ünal Kotancı, bütük kızın da Covid’li olduğunu söylüyor. Burada bir çelişki var” dedi.

Benzer Haberler