AKP’lilerden İBB’ye ‘israf’ protestosu

1 Haziran 2021 Salı

AKP’li gençler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde kilosu 392 TL’ye baklava alındığı iddiasına ilişkin protesto gerçekleştirdi. AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, “Biz İstanbul’da aradık, taradık, 392 TL’ye bir baklava bulamadık. Tabii kilosu 392 TL olmasa da baklava dağıtalım istedik. Burada bir israf olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından akıbeti sorulmaya devam edilen 128 milyar doların nerede olduğuna yanıt veremeyen AKP’nin İstanbul İl Gençlik Kolları üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) baklavanın kilosuna 392 lira verdiği iddiaları üzerine Saraçhane’de bulunan İBB binası önünde toplandı. Gençlik Kolları üyeleri burada kurdukları stantta vatandaşlara baklava dağıttıktan sonra, İBB’nin bahçesine giderek güvenlik görevlilerine baklava ikramında bulunmak istedi. İBB görevlileri ise baklava ikramını geri çevirdi.

Mahkemeden “128 milyar dolar nerede?” afişine emsal karar

Baklava dağıtımı sonrası açıklama yapan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, şunları söyledi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında toplandık. Tabii burada toplanma nedenimiz hem medyamızda hem de meclis toplantılarımızda çokça geçtiği üzere kilosu 392 TL’ ye baklava alınmış. Biz İstanbul’da aradık, taradık, 392 TL’ye bir baklava bulamadık. Tabii kilosu 392 TL olmasa da baklava dağıtalım istedik. Burada bir israf olduğunu düşünüyoruz. Gençler olarak da bu israfın karşısındayız. Seçimden önce ‘İsraf var, israfı bitireceğiz’ diyenlerin, hatta bundan ötürü dikey bahçeleri sökenlerin 392 TL‘ye baklava almasını da milletin takdirine bırakıyoruz. Herkese de afiyet olsun diyoruz.”

İBB’Yİ PROTESTO EDEN AKP’LİYE ÖNCEKİ İBB LÜKS ARAÇ TAHSİS ETMİŞ

İBB’nin kilosu 392 TL’den baklava alarak israf yaptığı iddiasıyla protesto düzenleyen AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin’e önceki İBB yönetimi tarafından Passat 2.0 model lüks otomobil tahsis edildiği ortaya çıktı.

Benzer Haberler