AKP’li vekiller dinlemedi, sağlık komisyonu karıştı

7 Kasım 2018 Çarşamba

AKP, güvenlik soruşturmasına takılan ve KHK ile ihraç edilen hekim ve diş hekimlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde çalışmasını engelleyen 5. madde komisyonda görüşülürken darbe gibi bir oylamaya imza attı.

Komisyon Başkanı Şener Yediyıldız, komisyon üyelerinin konuşmaları bitmeden oylama yapacağını söyledi. Muhalefet milletvekilleri ise sıralara vurarak Komisyon Başkanı Yediyıldız’a ve AKP’lilere tepki gösterdi.
İleri Hatırlatıyor

KONUŞMALAR BİTMEDEN OYLAMAYA GEÇİLDİ

AKP’nin sağlıkta şiddeti önlemeyi de içeren “Sağlıkla ilgili bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi”nin güvenlik soruşturmasına takılan ve KHK ile ihraç edilen hekim ve diş hekimlerinin Sosyal Güvenlik Kurulu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde çalışmasını engelleyen 5’inci maddesi bugün komisyonda görüşülürken gerilim yaşandı.

5. maddenin Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görüşüldüğü sırada Komisyon Başkanı Şener Yediyıldız, komisyondaki muhalefet milletvekili olan üyelerin konuşmaları bitmeden oylama yapacağını söyledi. Muhalefet milletvekilleri ise sıralara vurarak Yediyıldız ile AKP’lilere tepki gösterdi ve tutanak tuttu. Oylama yapılamadı ama komisyon başkanı ‘oylama yapıldı’ diyerek görüşmeyi bitirdi ve salonu terk etti.

Benzer Haberler