AKP’li vekil Erdoğan’ı dinlemek yerine CHP’li belediyenin açılışına katıldı

18 Mayıs 2022 Çarşamba

AKP  Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, partisinin grup toplantısı yerine CHP’li Ardahan Belediyesi’nin hatıra ormanı açılışına katıldı. Belediye, hatıra ormanına Orhan Atalay’ın dedesi Sırrı Atalay‘ın ismini verdi.

CHP’li Ardahan Belediyesi, kentteki Kura Nehri kıyısında kurulan hatıra ormanına  AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın dedesi merhum siyasetçi Sırrı Atalay’ın ismini verdi.

odaTV’nin haberine göre; “Sırrı Atalay Hatıra Ormanı”nın açılışına Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in yanı sıra Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Erzurum Bölge Müdürü Oktay Ayatay, Ardahan AKP İl Başkanı Kaan Koç katıldı.

ERDOĞAN’I DİNLEMEDİ

AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da dedesi Sırrı Atalay da partisinin grup toplantısına katılmak yerine dedesi Sırrı Atalay’ın adının verildiği ormanın açılışına katıldı.

Orhan Atalay burada yaptığı konuşmada CHP’li belediyeye övgüler dizdi.

Başkan Faruk Demir’e teşekkür eden Orhan Atalay, “Belediye başkanımıza özel bir teşekkür de bulunmak istiyorum bu bir ahde vefadır. Merhum Sırrı Atalay akrabam olmasaydı belki bugüne kadar isminin yaşatılması için girişimlerde bulunurdum ancak insanların bunu başka yerlere çekeceğini bildiğinden geri durdum. Türk siyasi tarihinde yeri büyük olan sırrı Atalay’ın isminin Kura Nehri kıyısında böyle güzel bir ormana verilmesinden dolayı belediye başkanı Sayın Faruk Demir beye özellikle tekrar teşekkür ediyorum. Şairin dediği gibi ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğurunda ölen varsa vatandır’ bu minvalde baktığımızda Ardahan bir vatandır. Ardahan’ın nüfusu az, hacmi küçük olabilir ancak bununla ters orantılı olarak tarihi son derece şanlıdır.” dedi.

AKP’li vekilden skandal! ‘Harf devrimi’ ve Atatürk’ü hedef aldı…

Ardahan’ın tarih boyunca işgalci güçlere savaştığını ifade eden Orhan Atalay “80 öncesi sağ sol çatışmalarında, 80 sonrası PKK’nın vahşi saldırılarında çok zarar görmüştür, bizim bundan sonra siyasi çatışmalarla kaybedecek zamanımız yok. El ele vererek şehrimizi çağdaş şehirler arasına tanışmamız lazımdır. Her zaman söylemişimdir İlimiz için ne yapabiliriz hep birlikte bu konuda yardımlaşmak, dayanışmak ve de birbirimize omuz vererek bir olmamız gerekiyor bu bizim ahlaki görevimizdir.” diye konuştu.

 

ERDOĞAN’IN AÇILIŞINA DA KATILMAMIŞTI

Orhan Atalay, Ardahan’ın Çıldır ilçesinde  Barajı ve Kotanlı Hidroelektrik Santrali’nin açılışına katılmamıştı. 5 Temmuz 2020’de yapılan açılışan Erdoğan, video konferans yoluyla katılmıştı.

 

 

AKP’de bir çatlak daha! AKP’li vekil Erdoğan’ın açılışına katılmadı

Benzer Haberler