AKP’li vekil bombayı patlattı! ‘Adalet Bakanı FETÖ’cülerle uzlaşmamı istedi’

Yayın tarihi: 5 Ekim 2019 Cumartesi 10:14 pm - Güncelleme: 5 Ekim 2019 Cumartesi 11:00 pm

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, o an AKP Genel Sekreteri olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün kendisine “FETÖ’cülerle uzlaş” dediğini açıkladı.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Şanlıurfa yerel medyasında kendisi hakkında FETÖ’cü olduğuna yönelik haberler olduğunu ve bunların gerçeği yansıtmadığını savundu. Kişisel Twitter hesabından çarpıcı paylaşımlarda bulunan Güvenç, Şarlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, o zaman AKP Genel Sekreteri olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün kendisinden “FETÖ’cülerle uzlaşmasını” istediğini iddia etti. Güvenç, Gül’ün bu teklifine “Bu işlerin devlete maliyeti var yapamam” diyerek cevap verdiğini söyledi.

 

SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI’

Celalettin Güvenç, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bir açıklama daha yayınladı. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunan Güvenç, “Değerli dostlar bazı art niyetliler twetim üzerine; Sn Abdulhamit Güle FETÖ’cülerle mi anlaş dedi şeklinde sataşmışlar. Bu ve benzeri çamurlar sn bakana yapışmaz. Sn bakanla görüşmede asla FETÖ konusu geçmedi. Söylediği çok şikayet geliyor sen belediye başkanısın bir orta yol uzlaşma bulsan dedi. Bunun zor olduğunu söylediğimde haklısın dedi.. Sn Abdulhamit Gülün FETÖ’yle de hırsız uğursuzlarla da işinin olmadığını herkes bilir…” ifadelerini kullandı.