AKP’li trol başkan Yeniden Refah’a geçti, eski paylaşımları gündem olunca hesabı uçtu

Yayın tarihi: 19 Şubat 2024 Pazartesi 1:58 pm - Güncelleme: 19 Şubat 2024 Pazartesi 2:47 pm

AKP trolü Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, aday gösterilmeyince Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Çöl, AKP’den ayrılıp yeni parti kuran Davutoğlu’na demediğini bırakmamıştı.

Yeniden Refah Partisi (YRP), AKP’den bir belediye başkanını daha kadrosuna kattı.

Afyonkarahisar Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, AKP’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.

AKP’den aday gösterilmeyen Çöl, Yeniden Refah’tan Sandıklı Belediye Başkan adayı oldu.

Bir konser iptali daha! Şarkıcı Gökçe’ye AKP’li belediye başkanından ‘İlçeye giremez’ tehditi!

Aday gösterilmesinin ‘haksızlık’ olarak değerlendiren Çöl konuya dair şu açıklamayı yaptı:

“Çok kıymetli hemşehrilerim; Sizlerin teveccühü ile 30 yıl sonra Sandıklı Belediye Başkanlığına üst üste 2 defa rekor oyla seçilmiş bir belediye başkanı olarak sayısıyız eser ve hizmetleri ilçesine kazandırmış bir başkanken 2024 Belediye başkanlığı aday belirleme sürecinde ilçemizde yapılan tüm anket çalışmalarında açık ara farkla birinci çıkmış olmama rağmen karalama kampanyaları, masa başı entrikaları ve manipüle edilmiş anket sonuçları sebebiyle yıllarca gönül verdiğim partimden aday gösterilmedim. Sandıklı milliyetçiliği yaparak sizlerin emanetini koruduğum ve Sandıklıdaki kamu kurum ve kuruluşlarında ve belediyemizde kendi ilçemizin evlatlarının çalışması gerektiğini savunduğum için kişiselleştirilmiş siyasi çıkar çatışmalarıyla haksızlığa uğratıldım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan saygım sevgim ve muhabbetim bakidir. Hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum Sandıklılı hemşehrilerimin yoğun ısrarlarına kayıtsız kalamayarak Kıymetli merhum Prof . Dr. Necmettin Erbakan hocamızın evladının kurucusu ve genel başkanı olduğu Yeniden Refah Partisinin davetine icabet ederek 2024 Yerel seçimlerinde Sandıklı Yeniden Refah Partisi Belediye Başkanı adayıyım . Bu kadim şehrin kaderini Sandıklı halkı belirleyecektir. Sizleri Allah’a kendimi size emanet ediyorum. Sandıklımıza hayırlı olsun.”

 

DAVUTOĞLU’NA ‘DAVA’ DERSİ VERMİŞTİ, HESABINI KAPATTI

Çöl’ün Yeniden Refah Partisi’ne katılmasının ardından eski paylaşımları akıllara geldi.

Çöl, geçmişte AKP’den ayrılan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu hedef alarak ” ‘Nefsimi ayaklar altına alırım, asla dava arkadaşlarımın kalbini kırmam.’ Dedikten sonra davasını satan Ahmet Davutoğlu’na halk cevabını oktan verdi ‘Davanı satmayacaktı!’ Vatandaşlarımız adına soruyorum, ne karşılığında davanı sattın?” ifadelerini kullanmıştı.

Çöl, Yeniden Refah’a katıldıktan sonra sosyal medya hesabını erişime kapattı.

GÖKÇE’NİN KONSERİNİ YASAKLAMIŞTI

Çöl, şarkıcı Gökçe’yi de Onur Haftası’nı kutladığı için konserini iptal etmişti. Çöl buna dair X hesabından yaptığı paylaşımda “Bırakın bu içerikleri paylaşanların Sandıklı’da sahneye çıkmasını, ilçemiz sınırlarından giremez!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TELE1