AKP’li Şebnem Bursalı ıstakoz günahı çıkardı, tepkiler dinmedi

Yayın tarihi: 15 Nisan 2024 Pazartesi 10:17 am - Güncelleme: 15 Nisan 2024 Pazartesi 12:02 pm

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Monaco’dan ıstakoz fotoğrafı paylaşınca gelen tepkilere yönelik özür diledi. Şebnem tepki gösterenleri de gündem değiştirmeye çalışmakla suçladı. Bursalı’ya tepki yağdı.

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco’da yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşması hem partisinden hem de sosyal medyada tepki çekti. Bursalı, gündem olan paylaşımın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı, “30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim” dedi.

Bursalı paylaşımını ‘fırsat bilenler’ olduğunu belirterek, bu kişilerin ‘gündem değiştirmeye’ çalışarak Antalya’daki teleferik kazasını ve Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü yangını unutturmaya çalıştıklarını da savundu. Bursalı X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

AKP’de ıstakoz krizi: Paylaştıysanız istifa edeceksiniz

‘HER NEFESİMDE ŞEREF DUYDUĞUM…’

“Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur. 30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim. Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum sn Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur.

Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken, bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum! İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin, ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz! Kamuoyuna saygıyla sunarım.”

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı’dan yediği ıstakozu paylaşan AKP’li Şebnem Bursalı’ya tepki

‘MONACO’DA ISTAKOZ YERKEN YANGIN VE KAZANIN YASINI TUTUYORSUNUZ DEĞİL Mİ?’

Şebnem’in yorumlara kapalı şekilde yaptığı açıklamaya tepki yağdı. Gazeteci Enver Aysever “Korkak! Açsana yorumları, zerre utanma yok!” derken, bir kullanıcı da “Benim anladığım sonuçta Istakozu CHP zorla yedirmiş…” yorumunda bulundu.

Bir diğer kullanıcı da açıklama için “Istakozlara üfleyen kadından tam bir AK-troll açıklaması. Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler” derken, “Tabi, tabi. Zaten sizde Monaco yat limanında ISTAKOZ yiyerek, İstanbul yangını ve Antalya kazasının yasını tutuyorsunuz, değil mi?” ifadelerini kullandı.

Tepkilerden bazıları şöyle:

Kaynak: HABER MERKEZİ