AKP’li Özlem Zengin: Bir terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum

23 Şubat 2021 Salı

AKP’li Özlem Zengin: Bir terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum

Çıplak arama iddiasıyla ilgili sözleri tartışma yaratan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bir terör örgütü tarafından ağır saldırılara maruz kalarak hedef gösteriliyorum” dedi.

Çıplak arama iddiasıyla ilgili ifadeleri ve “Talimatla bebek sahibi oluyorlar” sözleri tartışmalara neden olan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ‘bir terör örgütü’ tarafından hedef gösterildiğini iddia ettti.

“Ben arama mevzuatımızı gayet iyi biliyorum. Uşak’ta böyle bir arama yok demek nasıl bu aşamaya gelebilir?” diye soran Zengin, şunları söyledi:

“Görüyorum bazı mekanlarda yapılan konuşmaları, bize söylenen şeyleri, ‘siyasal islamın karanlık yüzü’, ne siyasal islamı biliyorlar, ne bizi biliyorlar. Hala bir öfke kusumu var. Türkiye değişti ama maalesef onlar değişemiyor kafaları değişemiyor. Sonuç olarak bugüne kadar benim bütün hayatım, benimle aynı fikirde olsun ya da olmasın kadınların haklarını savunarak geçti.

Bu konuyla ilgili olarak o iğrenç tweet’i atan kişinin de bir avukat olması hazindir. Ben şikayetçi oldum. Bu konuyla ilgili olarak da zaten olması gerekenler yapılacaktır.

Benim Uşak’la alakalı söylediğim itirazlar üzerine, küresel anlamda ne kadar yanlış varsa bana yüklemeye çalışanlara şunu söylüyorum, lütfen terörün bir parçası olmayın. Bu olay FETÖ’nün çok iyi planladığı ve uygulayıcılarına teşekkür ettiği planlı bir saldırıdır. Bu saldırının hedefi benim, ben. Benim üzerimden saldırarak bunu yapmaya çalıştılar. Ben herkesi gerçekleri görmeye ve kadın konusunda da birleşmeye davet ediyorum. Ben Türkiye’de kadın meselesinde çok öncü işlere imza atmış birisiyim.

AKP’li Zengin’den ‘çıplak arama’ açıklaması: Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez

“TOPTAN YOKTUR DEMİYORUM”

Ben genelleme yapmıyorum, münhasır bir hadiseden bahsediyorum. Toptan yoktur demiyorum. O ifade bana seslenen insanlara bir cevaptır. O kadının söyledikleri için o kadına verilmiş bir cevaptır. ‘İffet, namus’ hayatımda söylemediğim kelimelerdir. Ahlak kelimesini kullanmak mıdır yani problem olan?

Söylediğim ifadeler Uşak içindir, bir terör örgütünün kampanyası içindir, bir kadın içindir ve hiç olmayan bir olay içindir. Ben niye hedefim? AK Parti Grup Başkanvekiliyim ve bu iddiayı ortaya koyan kadınlar da başörtülü. Böyle bir çatışma yaratmak için beni hedef seçtikleri kanaatindeyim.”

Dün DHA’ya açıklama yapan Zengin, bir kadın olarak yaklaşık iki aydır sistematik bir saldırıya uğradığını söylemişti.

AKP’li Özlem Zengin: Bu insanlar artık talimatla bebek sahibi oluyorlar

AKP’li Özlem Zengin hakkında paylaşım yapan kişi adliyeye sevk edildi

Benzer Haberler