AKP’li Özhaseki’ye yanıt: Bela okuduğunuz halk selânızı okuyacak

20 Şubat 2021 Cumartesi

AKP’li Özhaseki’ye yanıt: Bela okuduğunuz halk selânızı okuyacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alırken, HDP için “Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin” ifadesini kullandı. Özhaseki’nin bu sözlerine HDP’den, “Ne derseniz deyin herkes gerçeğin farkında, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz” yanıtı geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri’de Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yaptırdığı Sami İpek Caddesi’nin açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Özhaseki, CHP’yi hedef alırken, “HDP’yi her fırsatta söylemeliyiz. Bir gün olsun Mecliste PKK’ya ‘lanet olsun’ diyemediler. ‘Biz teröre karşıyız, iki taraf da silah bırakmalıdır’ diyorlar. Biz bunları biliyoruz. Ana muhalefet de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Genel Başkanları beyanat veriyor, ’13 askerimizin katili Cumhurbaşkanıdır.’ Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün PKK’yı kınasan. ‘3 tane oy alacağım’ diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan. Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar temizlik sürecek” diye konuştu.

HDP’DEN SERT YANIT: 6 MİLYONA BEDDUA OKUMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL!

Mehmet Özhaseki’nin bu sözleri üzerine HDP’den sert bir yanıt geldi. HDP Sözcüsü Ebru Günay, Özhaseki’ye yönelik sosyal medya hesabı üzerinden verdiği yanıtında “Sorumlusu olduğunuz ölümlerin daha acısı taze iken hesap vermek yerine bir halka, 6 milyon seçmene beddua okumak… Ne derseniz deyin herkes gerçeğin farkında, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz. Ayrıca bir halka beddua okumak kimsenin haddi değildir!” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN TEPKİ: EZİK SİYASETÇİNİN DEYİMİ İLE…

AKP’li Özhaseki’ye bir cevap da CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç’tan geldi. Koç, “Birkaç oy alabilmek uğruna, Ankara’da Mansur Yavaş’a iftira atabilmek için sapıklardan medet umanların, İstanbul seçimleri için, aranan PKK’lı terörristleri devlet televizyonuna çıkaranların, bu ezik siyasetçinin deyimi ile; ‘Allah belasını versin’ ” dedi.

Benzer Haberler