AKP’li meclis üyesi: Kalemimi kırdırma, sana evlat acısı yaşatırım

23 Ekim 2021 Cumartesi

AKP’li meclis üyesi: Kalemimi kırdırma, sana evlat acısı yaşatırım

Erzurum’da AKP’li meclis üyesi Abdulkadir Bulut, üniversiteye tahsisli alanda kafe işletmekten üniversiteyle mahkemelik oldu. Sosyal medya hesabından “Kalemini kırdırma, sana evlat acısı yaşatırım. Akıllı ol hoca” paylaşımı yapan Bulut’un Rektör Ömer Çomaklı’yı hedef aldığı iddiasıyla üniversite suç duyurusunda bulundu.

T24’ün haberine göre Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne tahsisli 2 milyon 896 bin metrekarelik arazi içerisinde kafe olarak işletilen bir dönüm büyüklüğündeki alanla ilgili anlaşmazlık yaşanınca, konu yargıya taşındı.

Bölge, Ahmet Küçükler’in belediye başkanlığı döneminde 2005 yılı sonunda işgaliye ücreti karşılığında işletmeye açıldı. Meclis Üyesi Bulut ise alanı kiralarken “kamelya park” adıyla ticari faaliyetine başladı. Rektör Ömer Çomaklı’nın üniversiteye 2016 yılında atanmasından bir yıl sonra yapılan incelemede ise, alanın üniversiteye tahsisli olduğu ve belediye tarafından usulsüz bir şekilde kiralandığı iddia edildi. Bunun üzerine belediyeye başvuran üniversite yönetimi, alanın kiralanmasının üniversitenin ilgili birimleri tarafından yapılması gerektiğini belirtti. Konuya dair yargı süreci devam ederken, bu sefer de Bulut’un Rektör Ömer Çomaklı’yı tehdit ettiği iddiası gündeme geldi.

“KALEMİMİ KIRDIRMA, AKILLI OL HOCA”

AKP’li Meclis Üyesi Abdulkadir Bulut, sosyal medya hesabından Rektör Ömer Çomaklı’yı hedef alarak 10 Haziran 2021 tarihinde bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda, “Ömrünün son günlerinde bana kalemini kırdırma, efendi efendi edebinle işinle ilgilen. Sana evlat acısı yaşatırım, uyarmadı deme. Akıllı ol hoca. Susuyorsam sebebi var” ifadeleri yer aldı. Bulut kısa süre içerisinde paylaşımını silerken üniversite yönetimi Rektör Çomaklı’nın hedef alındığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Ancak savcılık şikayetle ilgili takipsizlik kararı verdi.

Savcılık takipsizlik kararı verirken, Bulut paylaşımına ilişkin olarak, kimseyi hedef almadığını belirterek, “Birisi bir paylaşım yapmıştı onu kopyalamıştım. Yanlışlıkla kendi hesabımdan paylaşmışım. Hocayla ilgisi yok” dedi. Arazi ile ilgili ise yargı sürecinin tamamlandığını ifade eden Bulut, “Üniversite, Milli Emlak Genel Müdürlüğünü dava etmişti. Arada bizi de katmışlar. Davayı Milli Emlak kazandı. Şu anda onların kiracısıyız” ifadesini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin fuarının organizatörü AKP’li çıktı

Benzer Haberler