AKP’li Külünk’ten Fenerbahçe’ye: Şeytana bu kadar yakınlaşmak hayra alamet değil

6 Eylül 2020 Pazar

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen, eski AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk Fenerbahçe’nin kupa törenine tepki gösterdi, “şeytanla bu kadar yakınlaşmak hayra alamet değil” dedi.

The Land Of Legends Cup adıyla düzenenlen Fenerbahçe, Beşiktaş, Sivasspor ve Antalyaspor’un katıldığı futbol organizasyonunun kupa törenine AKP’den tepki geldi.

31 Ağustos – 5 Eylül arasında gerçekleşen turnuvada Antalyaspor’u 4-0, Sivassporu da 1-0 yenen Fenerbahçe kupanın sahibi oldu. Fenerbahçe’ye kupasını kırmızı makyajlı ve kırmızı elbiseli, boynuzlu kostüm giymiş bir görevli teslim etti.

‘KULÜBÜN BAŞINDAKİ KOÇ’A YAKIŞIR’

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan yandaş gazeteci Mehmet Ali Önel, “Şeytanı temsil eden boynuzlu bir figur, kupayı futbolculara veriyor. Kulübün başındaki Koç’a yakışır da, Spor Bakanı ne diyor bu işe!” diye yazdı.

‘ŞEYTAN İLE BU KADAR YAKINLAŞMAK…’

Önel’i paylaşımını alıntılayan AKP’li bir isim de sarı lacivertli kulübün “şeytana yakınlaştığını” öne sürdü. O isim Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen, eski AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk oldu. Külünk, törende “toplumun hassasiyetlerinin aşağılandığını” savunup kulübü konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırdı.

 

Benzer Haberler