AKP’li kadının sokak röportajındaki konuşması gündem oldu

11 Mart 2022 Cuma

AKP’li olduğunu söyleyen bir vatandaşın, sokak röportajı sırasında yaptığı konuşmalar sosyal medyada gündem oldu. Ekonomik sorunların nedenini ‘dış güçler’ ile açıklayan kadın, ‘Lozan’ ve ‘Merkez Bankası’ yanıtıyla da dikkat çekti.

Sosyal medyada yayılan bir sokak röportajında, ekonomik sorunların ‘dış güçler’ nedeniyle yaşandığını savunan vatandaş, “Şu anda beli bir sıkıntı yaşıyoruz ama bunun önü açılacağı için sabretmemiz gerekir. Sözleşme bitince (Lozan Antlaşması) biz yer altı kaynaklarımızı kullanmaya başlayınca….başlayacak inanıyorum” dedi. Vatandaş muhabirin “Lozan’ı okudunuz mu?” sorusuna ise “Biliyorum bildiğim için şey yapıyorum zaten” diye yanıt verdi.

Lozan Antlaşması’ndan bahsettiği sırada, “İnce detayları var, mesela nasıl ki Merkez Bankası’nda Türkiye Cumhuriyeti yazmıyorsa…” ifadelerini kullanan kadına muhabir “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yazıyor zaten” dedi. Kadın ise “Şu anda ifade edemiyorum” yanıtını verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destelediğini söyleyen vatandaş, “Dediğini yapan bir insan. Dünya onu isterken bizim insanlarımız neyin ne olduğunu fark etmeyip at gözlüğü taktığı için destekliyorum” dedi.

Sokak röportajında “geçinemiyorum” polemiği tekmeli yumruklu kavgaya dönüştü

Benzer Haberler