Veli Ağbaba: AKP’li isim erkek çocuğuna tecavüz ederken basıldı

Yayın tarihi: 7 Mayıs 2021 Cuma 2:43 pm - Güncelleme: 7 Mayıs 2021 Cuma 2:44 pm

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yandaş medya ve AKP’liler tarafından çocuğa tecavüz ettiği iddia edilen şahsa referans olduğu iddiasıyla hedef gösterilmesinin ardından sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Yandaş medya ve AKP’li troller Malatya’da 16 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ettiğini iddia ettikleri şahsa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba referans olduğunu iddia ettiler. Veli Ağbaba hedef gösterilmesinin ardından sosyal medya üzerinden açıklama yaparken AKP’li bir ismin erkek çocuğuna tecavüz ederken başkaları tarafından basıldığını söyledi.

‘AKP’nin tecavüz çetesi’ iddiasına savcılıktan açıklama

Veli Ağbaba açıklamasında, “AKP Malatya İl Başkanı tecavüzcü arıyorsa, yanındaki erkek çocuklara tecavüz ederken basılan ve koruduğu il gençlik kolları yöneticisine baksın. Malatya için üzülüyorsa, biraz onurluysa bir aydır ses çıkarmadığı Yeşilyurt Belediyesi’ndeki insan kaçakçılığına baksın.” ifadelerini kullandı.

Veli Ağbaba’nın açıklaması şöyle oldu:

Kendi hırsızlıkları, yolsuzlukları, istismarları ayyuka çıkınca telaşa düşen AKP Malatya İl Başkanı ve troller dün akşamdan itibarıyla Kale İlçe Başkanı ile ilgili ortaya atılan bir iddia üzerinden yine sistemli bir şekilde bana saldırıyorlar.

İddia edilen olaydan sonra başlatılan karalama kampanyasından anlaşılmıştır ki bazı AKP’lilerin derdi mağdura sahip çıkmak değil, siyaseten susturamadıkları bastıramadıkları Veli Ağbaba’yı itibarsızlaştırmaktır. Karın ağrılarının sebebini ise tüm Türkiye biliyor.

Erdoğan: Bizim zihniyetimiz kendi içindeki taciz, tecavüz, hırsızlıkla hesaplaşmayı reddeden bir zihniyettir

Böyle bir olayın olup olmadığını ortaya çıkarmak üzere savcıları göreve çağırıyorum.

O kişiye referans olan alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

Referans olduğumu iddia edenler de alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

Tecavüzcülere sahip çıkanlar alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

Benim sahip çıktığımı iddia edenler de alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

Biz bu iddiayı duyar duymaz gereğini yaptık, partimizle hukuki ilişkisini askıya aldık. Bundan sonrası yargının vereceği karara bağlıdır.

AKP Malatya İl Başkanı tecavüzcü arıyorsa, yanındaki erkek çocuklara tecavüz ederken basılan ve koruduğu il gençlik kolları yöneticisine baksın. Malatya için üzülüyorsa, biraz onurluysa bir aydır ses çıkarmadığı Yeşilyurt Belediyesi’ndeki insan kaçakçılığına baksın.

Parti olarak derhal gereğini yaptığımız halde böyle bir iddiayı kullanarak CHP’ye saldıranlar, hiç alakasız yere benim adımı olaya karıştırmak isteyenler de namussuzdur şerefsizdir, alçaktır.

Kim hayatının herhangi bir zamanında tecavüzcülere, tacizcilere sahip çıkmışsa o da alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.

Tecavüz listeleri yayınlamışlardı… AKP’li Mahir Ünal’dan Milli hesaplara savunma!