AKP’li eski bakanın oğlu Turkcell’in genel müdürü oldu

13 Ekim 2023 Cuma

Turkcell Genel Müdürlüğü görevine, AKP’li eski Bakan Atilla Koç’un oğlu Ali Taha Koç atandı. Koç, bu göreve atanmadan önce Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Yönetim krizinin yaşandığı Turkcell’de yeni genel müdür belli oldu. Turkcell Yönetim Kurulu kararıyla ataması onaylanan Ali Taha Koç, şirketin yeni genel müdürü oldu.

Turkcell’den KAP’a yapılan açıklamaya göre, atama 13 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

ESKİ BAKAN ATİLLA KOÇ’UN OĞLU

Koç, AKP’li eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un oğlu olarak da biliniyor. Atilla Koç’un kızı da Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak kabinede yer almıştı. Ali Taha Koç Turkcell’in başına geçmeden önce Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin başkanlığını yapıyordu.

AKSU’NUN GÖREVİ 10 GÜN SÜRMÜŞTÜ

Öte yandan Turkcell, dört yıldır Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan’ın, 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Erkan’ın yerine 14 Eylül’de genel müdürlük görevine Bülent Aksu atanmış; ancak yine aynı ay içinde Aksu’nun görevinin sona verilmişti. Aksu, yaklaşık 10 gün görevde kalabilmişti.

Turkcell’in bugünkü yeni atama açıklamasında yer alan bilgiye göre, yüksek lisans ve doktora öğrenimini ABD’de Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Koç, Cumhurbaşkanlığı’nda üstlendiği çeşitli görevlerin yanı sıra, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Turkcell’de üst düzey ayrılık! Genel müdür istifa etti