AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘normalleşme’ açıklaması

8 Mayıs 2021 Cumartesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘normalleşme’ açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni normalleşme takvimini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirterek, “İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de bu. Bu takvimde okullarla ilgili süreç de yer alacak” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Gençlik Kolları üyeleriyle video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen iftar programına katıldı. Vahdettin Köşkü’nden yapılan bağlantıda konuşan Erdoğan, koronavirüs salgınında normalleşme sürecine ilişkin şunları söyledi:

“Bugüne kadar oluşturduğumuz güçlü eğitim-öğretim ve bilişim altyapısıyla eğitimlerinizi uzaktan ama kesintisiz sürdürmenizi sağladık. Sosyal yaşamla ilgili olarak ise bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek, bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Bu vesileyle her birinize Rabb’imden başarılı ve sağlıklı bir gelecek temenni ediyorum.”

“17 MAYIS İTİBARİYLE YENİ NORMALLEŞME TAKVİMİNİ AÇIKLAYACAĞIZ”

“İnşallah 17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mani oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor. Vaka sayılarında çok ciddi düşüş var. Bu da netice almaya başladığımızı gösteriyor.

“DERDİMİZ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE OKULLARIMIZA KAVUŞMAK”

Fakat gerektiğinde şartları zorlama pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Zira herhalde bir gencin en büyük aşkı öğretmenidir, okulundaki arkadaşlarıdır, okuludur. Ve okullarımızla bizler gelişiyoruz. Okullarımızla geleceğe yönelik güç, kuvvet buluyoruz. Onun için derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarımıza kavuşmak ve tekrar derslerimize dönmek, hocalarınızla bir arada olmaktır.”

‘Tam kapanma’ sonrası nasıl bir yol izlenecek?

Benzer Haberler