AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret mesajı! “İşverenlerimizi yormayacak bir süreç yönetilecek”

Yayın tarihi: 6 Aralık 2023 Çarşamba 9:28 pm - Güncelleme: 6 Aralık 2023 Çarşamba 9:28 pm

Milyonlarca çalışan asgari ücrete yapılacak zam oranını merakla beklerken, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan “İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak bir asgari ücret hedefi ile bu süreç yönetilecek” dedi.

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı, bu yıl tek zam yapılacağı açıklanan asgari ücrete yapılacak zamda. Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni asgari ücretle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomiyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını giderecek bir artış yapılacak. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak, istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret hedefi ile bu süreç yönetilecek” dedi.

Doğrudan 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise tüm yurttaşları ilgilendiren asgari ücret ile ilgili konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“10 ay evvel yaşadığımız ülke ekonomisine 104 milyar ilave yük getiren deprem felaketine rağmen hiçbir insanımızı ihmal etmiyoruz. Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomiyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını giderecek bir artış yapılacak. Asgari ücret komisyonu toplantılarına 11 Aralık’ta başlanıyor. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak, istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret hedefi ile bu süreç yönetilecek. Önümüzdeki yılı dengeleri yeniden sağlamlaştırma bir sonraki yılı ise atılım süreci olarak görüyoruz. 85 milyon olarak birliğimize, beraberliğimize sıkı sahip çıkalım, aramıza fitne fesat sokulmasına izin vermeyelim. Gerisi sadece sabır ve vakit işidir. İnşallah 2028’i siyasi, ekonomik, beşeri ve askeri bakımından bölgesi ve dünyanın sayılı güçleri arasına girmiş bir ülke olarak karşılayacağız.”

Erdoğan’dan İYİ Parti’nin kararı ile ilgili ilk yorum

Kaynak: TELE1