AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayşe Ateş’le görüştü

Yayın tarihi: 11 Haziran 2024 Salı 7:10 pm - Güncelleme: 11 Haziran 2024 Salı 8:36 pm

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş‘le görüştü. Ayşe Ateş görüşmenin ardından açıklama yağtı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’le görüştü. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan görüşmede Sinan ve Ayşe Ateş’in kızları Bengisu ve Banuçiçek Ateş de yer aldı.

 

AYŞE ATEŞ: ADALET YERİNİ MUHAKKAK BULACAK

Ayşe Ateş görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Görüşmeye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un da eşlik ettiğini söyleyen Ateş şu ifadeleri kullandı:

”Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, beni ve kızlarımı makamında kabul etti. Büyük bir nezaketle ağırladığı ve yaklaşık bir buçuk saat boyunca süren görüşmeye Sayın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Cumhurbaşkanı’mızın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da eşlik etti. Sayın Cumhurbaşkanı’mız beni ve kızlarımı tek tek dinledi. Kızlarıma hediye verdi. Şahsına sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızla gerçekleştirdiğimiz görüşme hakkında bilgi almak için arayan bütün basın mensuplarına kısa bir özet geçeceğim:

Bugüne dek Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sessizliğinden güç alarak tehdit ve iftiraları ile bize hayatı zindan eden, çocuklarımın aldığı nefesi burnundan getiren, suçu ve suçluyu öven her kim varsa dün ne söylediğine bakarak yarın ne konuşacağını düşünsün.

Çünkü adalet yerini muhakkak bulacak, hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak.”

NE OLMUŞTU?

Ankara’da, 30 Aralık 2022 günü düzenlenen suikastla öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşeceğini açıklamıştı.

Ateş dün yaptığı açıklamada “Yaklaşık 1,5 yıldır resmi ve gayri resmi yollardan görüşme talep ediyorum. Görüşmenin içeriği Sinan Ateş’in katillerinin yargılanmasıyla ilgili olacak. Yargılamanın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Şimdiye kadar çok büyük bir sessizlik vardı. Görüşmenin kabul edilmesini olumlu karşılıyorum. İnşallah çözüme doğru hızlı bir şekilde ilerliyoruz” demişti.

YARGILAMA 1 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Ayşe Ateş daha önce Sinan Ateş’in iddianamesiyle ilgili olarak “İddianame adı verilen içi boş kağıt parçasının kabul edildiğini büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım” diyerek tepki göstermişti.

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin dava 1 Temmuz’da başlayacak. Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada 22 tutuklu hakkında “tasarlayarak adam öldürme” suçlamasıyla yargılanacak.

Programını iptal etti! Ayşe Ateş-Erdoğan görüşmesi bugün gerçekleşebilir

Bahçeli’den, Erdoğan-Ayşe Ateş görüşmesi ile ilgili ilk açıklama

Kaynak: HABER MERKEZİ