AKP’li Bursa Belediyesi’nin TÜGVA’ya torpili

1 Şubat 2022 Salı

Bursa AKP’li Kestel Belediyesi’nin 2 Şubat Çarşamba günü yapılacak Meclis toplantısında görüşülmesi beklenen belediyeye ait Kale Spor Tesisleri’nin Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) devri tepki topladı.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre AKP’li Kestel Belediyesi’nin 2 Şubat Çarşamba günü yapılacak meclis toplantısında, TÜGVA ile ilgili gündem maddesi şöyle:

“Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün; ilçemiz Serme Mahallesi, H22C01D pafta, 313 parsel numaralı taşınmazın 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. Maddesinin (d) bendine istinaden bedelsiz olarak devrinin yapılması ile ilgili yazısı.

2/2- Destek Hizmetleri Müdürlüğünün; Mülkiyeti belediyemize ait olan Kale Spor Tesislerinin içerisinde bulunan Halı Saha ve Kafeteryanın Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14. ve 75. Maddeleri gereğince 5 yıl süre ile bedeli mukabilinde tahsis edilmesi ve protokol yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili yazısı.”

CHP ve İYİ PARTİ RET OYU VERECEK

Spor Tesisleri’nin TÜGVA’ya devredilecek olmasına tepki gösteren CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, “Aynı Spor Tesisleri’ni belediye bundan yaklaşık 1,5 yıl önce 5 yıllık bir sözleşme ile müftülüğe devretmişti. Müftülük ile görüştük, belediye sözleşmeyi tek taraflı fes etmiş. Şimdi de 5 yıllık bir sözleşme ile TÜGVA’ya devredecek. Meclis’te tesisin Kestel Spor’a verilmesini teklif edeceğiz. TÜGVA’ya verilmesini CHP ve İYİ Parti Grubu ret oyu verecek” dedi.

“BİLAL ERDOĞAN’A BÜYÜK TESİS AÇILIŞI YAPTIRMA ÇABASIDIR”

Konuyla ilgili TÜGVA ilçe sorumlusu ile görüştüğünü dile getiren Kestel Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Volkan Turgut ise şöyle konuştu: “TÜGVA’ya teklifi verenin kendileri olmadığı, genel merkeze bizzat belediye teklif etmiş. Olayın özeti şu Bilal Erdoğan, Kestel’e geldiğinde ona küçük bir yerin açılışını yaptırmayalım. Büyük bir tesisin açılışını yaptıralım mantığıdır”

“MÜFTÜLÜK BİNALARINI TÜGVA’YA VERİYORLAR”

Daha öncede müftülüğe ait küçük bir proje okulu vardı. Onu da müftülükten alıp TÜGVA’ya vermişlerdi. Şu an müftülüğe ait yerleri TÜGVA’ya veriyorlar. Vakfa devri gündemde olan spor tesisleri Kestel Müftülüğü’ne verilmişti. Belediye şimdi oranın sözleşmesini tek taraflı fes ederek yine TÜGVA’ya verecek”

‘TÜGVA Marşı’ Grup Yorum şarkısından çalıntı çıktı

Benzer Haberler