AKP’li Bursa Belediye Başkanı’na göre 30 Ağustos’ta ücretsiz ulaşıma gerek yok, cirit ve okçuluk şenliğine var

25 Temmuz 2019 Perşembe

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifine ‘Halkın tamamını ilgilendirmiyor’ diyen AKP’li belediye başkanı, Alinur Aktaş cirit ve ok atılan bir şenlik için ücretsiz otobüs seferi koydu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geçen haftaki meclis toplantısındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı önerisi ve AKP’li Başkanı Alinur Aktaş’ın sözleri damga vurdu. CHP, 30 Ağustos’ta toplu ulaşımın ücretsiz olmasını istedi. Aktaş, “Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” diyerek teklife karşı çıkmıştı.

AKP’li Bursa Belediye Başkanı: 30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil

TARTIŞMA YAŞANDI

Sözcü’de yer alan habere göre, Tartışmaların ardından ise 30 Ağustos’ta toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifi kabul edildi. Öneriyi tartışmalı şekilde kabul eden AKP’li belediyenin, 20-21 Temmuz tarihlerinde Kocayayla’da yapılan Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferleri düzenlediği ortaya çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan şenlikte, atlı akrobasi, okçuluk, cirit, aba-kuşak-şalvar güreşleri ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

BELEDİYE DUYURU YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediye otobüsleri, ‘’Şenlik kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz servisler kaldırılacaktır” duyurusu da yaptı.

30 Ağustos’u hedef alan AKP’li Başkana İlber Ortaylı ders verdi

Benzer Haberler