AKP’li belediyeden otopark ücretlerine dev zam

6 Temmuz 2023 Perşembe

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, kentteki otopark ücretlerine yüzde 90 oranında zam yaptı. Zamlı tarifeyle birlikte, 1 saatlik otopark ücreti 6 liradan 10 liraya yükseldi. 2 saate kadar olan otopark fiyatı ise 7 lira artarak 15 lira oldu.

Türkiye’de 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen genel seçimlerin ardından hemen hemen her sektörde zam yağmuru başladı.

Seçime kadar baskılanan kur, seçimlerin sona ermesinin ardından hızla artarken zam haberleri de peş peşe gelmeye devam ediyor. Maliyetler katlanırken, AKP’li belediyeler de ürün ve hizmetlerine zam yapmayı sürdürüyor.

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, otopark ücretlerine yüzde 90 oranında zam yapma kararı aldı. Yeni fiyat tarifesine göre, 1 saatlik otopark ücreti 6 liradan 10 liraya, aylık otopark ücreti ise 300 liradan 500 liraya yükseldi.

TOPLU ULAŞIMA DA YÜZDE 90 ZAM YAPILMIŞTI

Sözcü’nün haberine göre; AKP’li belediye, geçtiğimiz günlerde de toplu ulaşım ücretlerine yüzde 90 oranında zam yapmış ve tepki toplamıştı.

AKP’li belediyeden toplu ulaşıma dev zam!

“VATANDAŞ ARACINI PARK EDECEK YER DAHİ BULAMAYACAK”

Yapılan zamlara tepki gösteren Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, şunları söyledi:

*İktidarın kötü ekonomi politikaları nedeniyle gün olmuyor ki yeni bir zam haberiyle uyanmayalım.

*Konya Büyükşehir Belediyesi ulaşıma yaptığı yüzde 90 zammın ardından şimdi de otopark ücretlerine yüzde 90 zam yaptı.

*Dolar kurundaki yükseliş nedeniyle fahiş şekilde zamlanan akaryakıt fiyatlarının ardından vatandaş kontak çevirmeye dahi korkarken, şimdi de otopark ücretlerine gelen fahiş zamla aracını park edecek yer dahi bulamayacak.

*Maalesef iktidar kötü ekonomi yönetiminin bedelini halkımıza ödetiyor.  İktidar kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyor. Daha asgari ücret ve memur maaş zamları cebe girmeden eriyip gitti.

*Bunun yanında her şeye fahiş zamlar gelirken TÜİK enflasyonu 38,21 olarak açıklıyor. Tüm vatandaşlarımız da biliyor ki açıklanan bu rakamlar sahtedir. Buna iktidar mensuplarından başka kimse inanmıyor.