AKP’li belediye başkanından isyan eden depremzedeye: O zaman çadırda kalma

Yayın tarihi: 22 Nisan 2023 Cumartesi 12:23 pm - Güncelleme: 22 Nisan 2023 Cumartesi 12:23 pm

Deprem felaketinin merkez üslerinden Kahramanmaraş’ın AKP’li Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, çadırkentte kalan depremzedelerin ‘neredeydiniz’ isyanı ile karşılaştı. Yılmazcan, bir depremzedeye, “O zaman çadır kalma” yanıtı verdi.

Kahramanmaraş’ın AKP’li Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, dün; ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyaret etti.

Depremzedeler, Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi. Yılmazcan, vatandaşın; “Neredeydiniz?” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” yanıtını verdi. Bir başka vatandaşın, “Siz neredeydiniz” sorusuna ise Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi

Başka bir depremzede, “Yok yok, sen yoksun burada” diye tepki gösterdi. Yılmazcan, “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

“BİR GÜN GELİP DE MİLLETİN HALİNİ SORMADIN”

Bir vatandaş, “Devlet kurdu bu çadırları, sen mi kurdun? Sen mi kurdun bu çadırları, devlet mi kurdu? Sen bir gün buraya gelip de milletin halini sormadın” diye konuştu.

“BENİM GETİRRİĞİM ÇADIRLARDA KALMA”

Yılmazcan, “Ben buradayım amca” karşılığını verdi. Vatandaş ise “Biz 70 gündür burada reziliz, rezil” dedi. Yılmazcan, “Bu çadırları kim getirtti? Ben getirttim. Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O zaman çadırda kalma. Getirdiğim çadırda kalıyorsun” karşılığını verdi.

“18 BİN OY ALDIM”

Yılmazcan, “Devlet burada. İki saat içinde 200 tane çadır kurdu devlet. Ona niye bir şey söylemiyorsunuz. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oy aldım” dedi.

“ADAM OLSAYDIN KARŞIMIZA GELMEZDİNİZ”

Bir başka depremzede ise “Adam olsaydın, karşımıza gelmezdiniz” diye tepki gösterdi.